Аграрні асоціації України всупереч заявам Януковича стверджують про вигоду від підписання Асоціації з ЄС

Поділитися
Аграрні асоціації України всупереч заявам Януковича стверджують про вигоду від підписання Асоціації з ЄС © Андрій Товстиженко, DT.UA
Умови парафованої Україною та ЄС Угоди про вільну торгівлю в цілому вигідні для українського аграрного комплексу, наполягають в ряді ключових профільних асоціаціях України. Хоча напередодні президент Янукович списав відмова від підписання Угоди "в нинішньому вигляді" "погрозами аграрному сектору".

Підписання Угоди про асоціацію і створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС є вигідними для українського аграрного сектора.

Про це йдеться в спільному відкритому зверненні профільних асоціацій країни. Авторами звернення зокрема виступили Європейська бізнес-асоціація (ЄБА), Аграрний Союз України, " Союз птахівників України", асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), "Укроліяпром", "Укрцукор", "Укрсоя", "Укркондпром", Українська аграрна конфедерація, Українська зернова асоціація та інші громадські організації.

"Умови парафованої Угоди про вільну торгівлю в цілому вигідні для українського аграрного комплексу. Наприклад, тільки за рахунок безмитного експорту зерна в ЄС в рамках розширених квот аграрії можуть додатково отримати зростання доходів у сумі близько 180 млн євро щорічно", - йдеться у зверненні.

ТАКОЖ: Українські аграрії очікують краху галузі в разі втрати ринку Євросоюзу

Як наголошується в повідомленні, потенціал збільшення експорту аграрної продукції в ЄС у разі підписання угоди про вільну торгівлю складе не менше $ 1-1,2 млрд. Крім цього, вихід на європейські ринки, буде сприяти просуванню української сільськогосподарської та харчової продукції на ринках третіх країн.

Аграрні об'єднання вказують, що Угода передбачає можливість безмитного постачання в ЄС сирів, плодоовочевої продукції, рослинних олій і шротів, інших видів сільськогосподарської продукції.

У той же час Україна в разі підписання Угоди залишає за собою можливість захисту внутрішнього ринку за найбільш вразливим товарних позицій, таким як свинина, цукор, визначені молочні продукти, шляхом застосування імпортних квот та/або тільки часткового зниження діючих імпортних мит.

"Передбачене Угодою удосконалення регуляторного середовища шляхом приведення його у відповідність із законодавством ЄС дозволить створити в Україні сприятливий бізнес-клімат, що забезпечить приплив інвестицій для подальшого розвитку галузей АПК. Приведення системи якості та безпеки харчової продукції в Україні у відповідність з передовою практикою країн ЄС зробить більш захищеними інтереси споживачів продовольства в Україні", - підкреслюють аграрні експерти.

Нагадаємо, що напередодні у вівторок 10 грудня президент України Віктор Янукович заявив, що підписання Угоди про асоціацію з ЄС у нинішньому вигляді загрожує агросектору України. "Якщо секторально подивитися, найбільш вразлива галузь нашої економіки - це сільське господарство. Якщо б у такому вигляді угоду було б підписано, воно створило б багато труднощів у аграрному секторі економіки. Ми повинні захистити аграрний ринок", - сказав він. Президент підкреслив, що по тим позиціям в проекті Угоди, які не будуть задовольняти українську сторону, Київ наполягатиме на змінах з метою захисту своїх національних інтересів. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі