55-та Венеціанська бієнале триватиме з 1 червня по 24 листопада. Одна з сенсацій - уперше в бієнале візьме участь Ватикан із колекцією своїх неоціненних картин. Цілком можливо, що й українська присутність у Венеції теж виявиться сенсаційною. Наша країна презентує сучасний арт відразу в трьох іпостасях. По-перше, в офіційному українському павільйоні буде представлено "Пам'ятник пам'ятнику", що об'єднав зусилля і креатив молодих вітчизняних художників. Другий учасник - проект паралельної програми The Future Generation Art Prize@Venice 2013, що його представляють Приватний фонд Віктора Пінчука та PinchukArtCentre. Учасниками цього проекту також стане молоде творче покоління - 21 художник віком до 35 років із 16 країн світу. І третій напрям - міжнародний проект Glasstress. На цій груповій виставці Україну представить Оксана Мась зі своєю "Квантовою молитвою" (за підтримки Mironova International Art Group та міжнародного культурного фонду UART). Цікаво, що вперше за весь час існування Glasstress у ньому бере участь вітчизняний художник.
Як відомо, Оксана Мась яскраво відзначилася й на 54-й бієнале з проектом POST-VS-PROTO-RENAISSANCE, коли зібрала фрагмент Гентського вівтаря з модулів-яєць із зображенням гріхів людських.
І цього разу активна художниця вирішила не залишатися осторонь актуальних трендів та тенденцій, представивши у Венеції доволі сенсаційну "Квантову молитву". Заради Glasstress - увага! - Оксана залила розплавленим склом розігрітий до 400 градусів автомобільний двигун. Результат її роботи так вразив організаторів, що вони запропонували художниці окремий зал для її проекту. На думку Оксани, двигун - це "частина матеріального світу, він зроблений людськими руками, і це втілення світового прогресу".
"Квантова молитва" - це ніби майбутнє людської свідомості, для неї немає жодних кордонів, вона існує на рівні квантів і проникає скрізь", - вважає художниця. Коли в процесі роботи Оксана розігріла двигун до 400 градусів, а згори на нього налили розплавлене скло, то двигун став текти, як вода, змішувалися потоки алюмінію і скла... Ефект приголомшливий.
- У цей проект ми вклали колосальні зусилля, за оцінками експертів, його вартість сягає 500 тис євро (чотири двигуни, залитих муранським склом, і вісім фотографій), - розповідає DT.UA Тетяна Миронова, арт-експерт, директор галереї "Лавра" і засновник Mironova Gallery й Mironova International Art Group. - Мета нашої участі в Glasstress - не тільки продемонструвати творчість одного художника, а й дати можливість іншим молодим українським талантам потрапити в цей міжнародний проект. У Mironova International Art Group є певні домовленості з програмним комітетом Glasstress, отож, можливо, наступного року ми доб'ємося участі не одного, а кількох художників від України. Також обговорили можливість стажування на острові Мурано і роботи зі склом. Ми готовимо низку заходів в Україні, що допоможе знайти найоригінальніших авторів для участі в цьому проекті.
Mironova Gallery приєднується до Mironova International Art Group, яка починає функціонувати за типом незалежної виставкової інституції.
Не беручи до уваги персональних виставок наших авторів, ми стали погоджуватися на групові проекти, від яких раніше змушені були відмовлятися як комерційна галерея. Ми маємо намір не тільки працювати з нашими постійними авторами, а й залучати незалежних художників.