Агресивні заяви влади Російської Федерації стосовно Заходу та її загарбницька війна в Україні не повинні бути причиною для бойкоту російської культури. Таку думку висловила міністерка Німеччини з питань культури та ЗМІ Клаудія Рот.
В інтерв’ю для видання Augsburger Allgemeine представниця уряду ФРН заявила, що вважає неправильним бойкот російської культури, яка є «великим надбанням для світу». Вона критично висловилася щодо недавнього випадку в одному з німецьких міст, де місцевий мер заборонив музичному оркестру виконувати твори композитора Чайковського.
Рот зазначила, що обговорення заходів, пов’язаних з російською культурою, і досі триває. За її словами, в урядових колах існують різні думки стосовно бойкоту. Що стосується самої міністерки, то її позиція очевидна: вона проти.
«Я вважаю, що бойкот абсолютно неправильний, тому що часто останні свободи в суспільстві намагаються зберегти російські артисти. Російська культура є істинно великою. Неважливо, чи то музика, чи література, як, наприклад, Антон Чехов... Я не дозволю Путіну забрати у мене Чехова!», – сказала Рот.
Що стосується України, то у червні Верховна Рада заборонила російські книги та музику.
Чи потрібно вивчати в українських школах російську літературу? Останнім часом ця дискусія набирає обертів. Народна депутатка, членкиня освітянського комітету парламенту Наталя Піпа створила робочу групу з учителів та експертів, які внесли свої пропозиції. А також порахували, скільки творів російських письменників є у наших шкільних програмах. Про це — в матеріалі Наталі Піпи «Що робити з російськими письменниками в українських школах?»