Київський "театріум": усе найкраще — людям

Поділитися
Нинішнього ж року на "Пектораль" чигала низка чарівних випробувань. По-перше, у грудні 2012-го в повному складі змінилося керівництво столичної СТД. А по-друге, ще восени було вирішено "модернізувати" експертну групу дегустаторів театрального продукту.

Напередодні Міжнародного дня театру (25 березня) на сцені Національного театру імені Івана Франка стануть відомими "найкращі" у театральній галузі Києва. Це означає, що відбудеться чергова, уже 21-ша, церемонія "Київської пекторалі".

Театральна премія "Київська пектораль" - майже однолітка української незалежності. Лише рік різниці. Заснована 1992-го київською Спілкою театральних діячів і головним столичним управлінням культури. За двадцять хвацьких років, про що неодноразово інформували ЗМІ, ця регалія знала періоди злетів, сумнівів, суперечок. Проте вона, як і раніше, залишається в центрі уваги столичної театральної спільноти. І є такою собі позначкою "значущості" того чи іншого митця або твору.

Принаймні за період, що минув, "Пекторалі" особливо нічого соромитися: у різні роки найкращими було визнано справді чудові київські спектаклі: "Грек Зорба", "Минулого літа в Чулімську", "Дядя Ваня", "Розпусник", "Щастя " та багато інших.

Нинішнього ж року на "Пектораль" чигала низка чарівних випробувань. По-перше, у грудні 2012-го в повному складі змінилося керівництво столичної СТД. А по-друге, ще восени було вирішено "модернізувати" експертну групу дегустаторів театрального продукту. До вже визнаних професіоналів у театральній справі (а це викладачі, історики театру, журналісти, критики, музикознавці) долучили бойову команду найкращих студентів театрального університету імені І.Карпенка-Карого. Підступ задуму в тому, аби очима молодих ще об'єктивніше подивитися на події у сценічному світі. Певною мірою експеримент не виявився провальним. Молодші підтягувалися до старших, конфліктів не виникало. І попередній "шорт-лист" номінантів "Пекторалі" (на основі думок спеціалістів та студентів) має досить адекватний вигляд. Зумисне не розділяючи назви та імена на окремі номінації, оголосимо неповний список тих, хто претендує на звання "найкращого" у 2012-му театральному році (на київському ландшафті).

Серед найкращих спектаклів експерти називали такі: "Войцек. Карнавал плоті" та "Опіскін. Фома" (Театр драми та комедії на Лівому березі), "Перехресні стежки" (театр імені Івана Франка), "Вишневий сад" (ТЮГ на Липках), "Корабель не прийде" та "На святу ніч" (Театр на Печерську), "Білосніжка" і "Дюймовочка" (муніципальний театр ляльок), "Нізвідки з любов'ю" (театр "Сузір'я"), "Перехрестя" (Національна опера України), "Лист Богу" (Театр на Подолі). Серед найкращих акторських робіт експерти найчастіше згадували такі імена: Віталій Салій, Олеся Жураковська, Наталя Доля, Тетяна Міхіна, Яна Соболевська, Анатолій Ященко, Лев Сомов, Володимир Кузнєцов, Катерина Кістень, Олег Стальчук, Петро Панчук. Відповідно, у кожного з них своя яскрава робота в тому чи іншому прем'єрному спектаклі минулого року.

Ну й з режисерами на попередніх етапах визначилися так: Дмитро Богомазов ("Войцек. Карнавал плоті"), Олександр Крижановський ("Корабель не прийде"), Олексій Лісовець ("Опіскін. Фома"), Ігор Славинський ("Лист Богу").

Очевидно, що і досвідчені експерти, і молоде покоління спеціалістів голосували ЗА "живий театр", який одночасно хвилює серце та будоражить розум. Театр, який намагається на тій чи іншій драматургічній основі донести важливе "послання" глядачу... Головне – щоб почули.

(Переможці "Київської пекторалі" стануть відомими ввечері 25 березня ).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
ЧМВ
23 Березня 2013, 10:15
Гм, "Святой ночью"? Этот странный винегрет из "Егеря" и "Княгини" в числе номинантов? Об актёрах не говорю - они выложились, каждый в своём лоскуте этого одеяла, наскоро сшитого белыми нитками. А молодому зрителю, недалеко ушедшему в своих познаниях Чехова и его рассказов от президента страны, вообще невдомёк рассуждения о нигилистах (что это ещё за звер?) и прочие рефлексии. Да, ещё там фигурирует телега о двух колёсах, которую (телегу) полспектакля ремонтирует возница, личность вообще без стыда и совести, поскольку на глазах у провинциальной учителки конца позапрошлого века устраивает купанье в исподнем, те сезеть, неглиже. Между прочим, в реке, с которой ещё и лёд не сошел.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі