Фільм про автора київської «Тарілки» покажуть на фестивалі у Роттердамі

Відео
Поділитися
Фільм про автора київської «Тарілки» покажуть на фестивалі у Роттердамі Фільм про автора "Тарілки" покажуть у Роттердамі © savekyivmodernism.com
У картині використали фрагменти експериментальних кіноробіт Флоріана Юр'єва.

Документальний фільм «Нескінченність за Флоріаном», який розповідає про архітектора Флоріана Юр'єва, режисера Олексія Радинського потрапив у програму 51 кінофестивалю в Роттердамі, повідомляє «НВ». Фестиваль пройде з 26 січня до 6 лютого.

Основна сюжетна лінія картини розповідає історію створення київської «Літаючої тарілки». Автори відстежують конфронтацію між архітектором та чиновниками, які планують перетворити «Тарілку» на вхідну групу ТЦ.

Крім того, фільм відстежує інші деталі життя та творчості Юр'єва. Наприклад, його теорію «музики кольору» та синтезу мистецтва. У картині використовуються фрагменти експериментальних кіноробіт Юр'єва, які він створив у 1970-х роках, але які вважали загубленими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Флоріан Юр'єв – київський архітектор, художник, музикант, поет та теоретик. Відомий як автор герба Києва, низки пам'яток по всій Україні, а також архітектурного проєкту будівлі «Тарілки» на Либідській площі. Помер 11 вересня 2021 року у 92-річному віці.

Нагадаємо, "Літаючу тарілку" побудували на Либідській площі 1971 року архітектори Флоріан Юр'єв і Лев Новіков. Це взірець другої хвилі радянського архітектурного модернізму. Усередині будівлі знаходиться Український інститут науково-технічної експертизи та інформації, а також Державна науково-технічна бібліотека.

У 2015 році з’явився ризик знищення автентичності "Тарілки" через оголошення будівництва ТЦ Ocean Mall впритул до неї, крім того, забудовник хотів її "реставрувати", що дозволило би торговому центру повністю поглинути історичну будівлю. Однак на фоні протестів активістів у 2020 році Міністерство культури внесло "Тарілку" до реєстру пам’яток місцевого значення, що забороняє змінювати дизайн і розмір будівлі – можна лише реставрувати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі