Помер відомий київський архітектор Флоріан Юр'єв

Поділитися
Помер відомий київський архітектор Флоріан Юр'єв Фото : facebook.com/florianswitnesses
Він створив кілька відомих об'єктів в Києві.

Помер український художник, вчений і архітектор Флоріан Юр'єв, йому було 92 роки.

Він автор київської "тарілки на Либідській" повідомляється в дослідників творчості архітектора "Свідки Флоріана".

Крім легендарної "тарілки" серед робіт Юр'єва герб Києва радянських часів, вестибюль метро "Хрещатик", проєкт мікрорайону "Нивки-3" та інші проєкти масивів. Сам архітектор проживав в столиці на Лісовому масиві.

Дитинство та юнацькі роки Флоріана Юр'єва пройшли в таборах і селищах ГУЛАГу (його батько був засланий і врешті-решт покінчив життя самогубством), де він почав займатися скрипкою і вивчати поезію. Закінчив школу в кінці 1940-х років, поступив в Іркутське художнє училище, навчаючись одночасно на образотворчому і музичному відділеннях. Зіткнувшись з низькою якістю звучання скрипок, що продавалися в магазинах, Юр'єв в 1948 році виготовив свою першу скрипку. У 1950 році переїхав до Києва і вступив на архітектурний факультет Київського художнього інституту.

Після закінчення вишу, з 1956 по 1976 рік працював в Київпроєкті, де пройшов шлях від старшого до головного архітектора. З 1956 року член Спілки архітекторів Української РСР, з 1970 року — член Національної спілки художників України, з 1992 року — член Національної всеукраїнської музичної спілки, член Національної спілки композиторів України, і Асоціації скрипкових майстрів-художників України.

Легендарну "тарілку" біля станції метро Либідська побудували в 70-х як частину будівлі Інституту науково-технічної інформації. Її Юр'єв проєктував як світломузичний театр з акустичним залом. Партійна верхівка спільно з представниками КДБ вирішила по іншому — замість світлотеатру з'явився кінолекційний зал, а замість світломузичних установок — фрески в жанрі соцреалізму.

Поява тарілки було обумовлено обмеженістю приміщення будівлі.

"Тарілка" стала однією з архітектурних родзинок Києва, вона так і не отримала статус пам'ятки архітектури. У 2018-му з'явилася інформація, що в залі розмістять перший в Україні Музей науки.

Фото: музей Києва
Фото: музей Києва

Раніше повідомлялося, що навколо будівлі "Літюча тарілка" на Либідській площі в Києві встановили будівельний паркан. У Департаменті охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації стверджують, що архітектурній пам'ятці нічого не загрожує, оскільки у нього є охоронний статус: там просто проведуть "реставрацію".

За словами директора департаменту Олександра Никоряка, реставрацію проведуть в тарілці і двох її крилах - лівому і правому. Функціональним призначенням тарілки залишиться акустичний зал.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі