Сьогодні розпочався конкурсний марафон «Кінотавра», до якого, як відомо, входять два кінофестивал...
Пані президент обіцяє гостям і учасникам спецвипуск журналу «Лица», що видає керований нею холдинг. У цьому номері буде відкрито завісу над ще однією таємницею — списком ста найпопулярніших діячів сучасної російської еліти.
У ключі «таємного, що стає явним», документальний фільм про одного з найсекретніших діячів російської держави і публіцистичний фільм-розслідування компанії «Совершенно секретно — Телеком», і книга про розслідування одного з найгучніших злочинів останнього десятиліття, написана журналістом газети «Версия». Якогось дня буде зібрано «таємну вечерю» кінотворців, котрі працюють у жанрі політичного детективу. Обіцяють, що це будуть такі засекречені гості, про присутність яких на фестивалі ніхто і не здогадується. А у вільний від фестивальних переглядів час, в один із днів можна буде взяти участь у пошуку найсправжнісінького скарбу. Таємниці, побачені крізь об’єктив свого фотоапарата за вісім років незмінної участі у фестивалі, розкриє чудовий фотомайстер Борис Кремер. На його виставці можна буде побачити роботи, які ніколи і ніде до цього не публікувалися.
У конкурсній програмі — 13 картин, серед яких «Війна» Олексія Балабанова і «Розпечена субота» Олександра Мітти, «Коханець» Валерія Тодоровського і «Колекціонер» Юрія Гримова, «Зірка» Миколи Лебедєва і «Копійка» Івана Диховичного тощо. Імена всі знайомі і шановані, гадаю, надії на «цікаве кіно» виправдаються. Серед тринадцяти членів журі — Василь Аксьонов, Алі Хамраєв, Михайло Агранович, Олена Коренєва, — усього дванадцять прізвищ. А на чолі — голова журі Гліб Панфілов.
У наступних двох конкурсах — традиційному «Дебюті» і новому «Глядацькому погляді» — та ж цифра 13. І якщо в першому з цих конкурсів імена поки невідомі — їм дасть старт на кінонебосхил «помазання» «Кінотавром», то в другому серед знайомих прізвищ — Олександра Атанесяна і Жана-Мішеля Карре, Миколи Соловцева й Олександра Мурадова — київський телережисер Семен Горов зі своїм фільмом «Вечори на хуторі біля Диканьки», котрі багато хто дивився в новорічну ніч. До речі, журі «Дебюту» не менш представницьке, аніж у головному конкурсі. Очолює його Олексій Учитель, не так давно увінчаний «Кінотавром» за картину «Щоденник його дружини».
Національний фестиваль 2002 року, — підкреслює директор його програм Ірина Рубанова, — проходитиме на тлі геть нового стану російського кінематографу. Обсяг кіновиробництва збільшився майже удвічі порівняно з попередніми роками. Надзвичайну активність проявили новачки-дебютанти, котрі зуміли не лише поставити близько півтора десятка фільмів, а й розташувати до себе ділових людей, які вклали гроші в їхні проекти.
Завтра небо над Зимовим театром у Сочі розквітне феєрверком, який привітає гостей і учасників «Кінотавра». 5 червня відкриється Міжнародний фестиваль. Фестивальні дні перетворяться на «чортову дюжину» non-stop, а я обіцяю тримати вас у курсі всіх найцікавіших подій цього чудового кінодійства і дати можливість поспілкуватися з його цікавими гостями й творцями картин.