ПРО ЗОЛОТО, ПЕРЛИ Й ІНШІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ГОЛОСУ

Поділитися
Коли відчиняються двері оперного театру, потрапляєш в атмосферу перевтілень. Сцена стає вікном у ...

Коли відчиняються двері оперного театру, потрапляєш в атмосферу перевтілень. Сцена стає вікном у світ драматичних подій і ліричних переживань минулих часів, а в образах героїв минувшини вгадуються знайомі риси відомих співаків. Але іноді маски злітають, і виконавці партій опер «Трубадур» і «Травіата» Дж.Верді, «Тарас Бульба» М.Лисенка та «Ярослав Мудрий» Г.Майбороди, «Євгеній Онєгін» П.Чайковського та «Царська наречена» М.Римського-Корсакова... самі стають головними героями вистави.

У Національній опері України 13 жовтня відбувся концерт «Золоті голоси України», присвячений 30-річчю творчої діяльності народних артистів України Марії Стеф’юк і Романа Майбороди. Тридцять років разом на одній сцені — це своєрідний «перлинний творчий ювілей». І щоб відзначити цю аристократичну вишукану дату, слухача спочатку запросили на світський творчий раут: таку атмосферу створювали декорації в стилі бароко.

Початок нагадував оперу-серію. Після урочисто-фанфарних звуків увертюри до опери «Кармен» Ж.Бізе у виконанні симфонічного оркестру Національної опери (диригент В.Кожухар) прозвучали дві «вихідні арії» головних героїв (фрагменти з опер Ж.Бізе і Дж.Верді). Оркестр спочатку намагався посперечатися із солістами за право першості, і соло народних артистів затушовувало «соло оркестру». Але вже в четвертому номері концерту було досягнуто гармонії — М.Стеф’юк і Р.Майборода блискуче виконали лірико-драматичний дует Лючії та Генрі з опери «Лючія ді Ламмермур» Г.Доніцетті. Примадонна театру з незвичайною легкістю розсипала перловий бісер фіоритур (арія Ельвіри з опери «Ернані» Дж.Верді), а головний баритон опери відповідав шляхетністю й теплотою оксамитного тембру (арія Дона Карлоса з опери «Ернані»). Завершилися уроки бельканто знаменитим дуетом Розини й Фігаро з опери «Севільський цирульник» Дж.Россіні.

А починали ювіляри своє творче життя з уроків у консерваторії, де вони разом училися. Потім на початку сімдесятих років обидва прийшли працювати в Київський оперний театр, виконували головні партії у творах закордонних і вітчизняних композиторів. Творча театральна робота перепліталася з гастрольними поїздками до Італії, Франції, Німеччини, Канади, США. Роману Майбороді свого часу пощастило перебувати в школі співу при Міланському оперному театрі La Scala, а Марія Стеф’юк у тому ж театрі виступала в спектаклі «Сорочинський ярмарок» М.Мусоргського. Відомий баритон перемагав на конкурсах оперних співаків у Софії. А співачка із золотим голосом — лауреат Державної премії України імені Т.Шевченка і справедливо нагороджена орденом Рівноапостольної княгині Ольги.

Ювілярів об’єднує не тільки активна творча робота, загальне визнання їхнього мистецтва, а й щира любов до українського фольклору. Саме народні пісні, а також відомі твори П.Майбороди, О.Білаша й О.Кос-Анатольського прозвучали в другому відділенні концерту в супроводі Національного оркестру народних інструментів України (диригент В.Гуцал). Завершення творчого вечора було вирішено геніально просто: герої торжества разом із хором виконали «Київський вальс» П.Майбороди, а до їхнього співу приєдналися голоси слухачів із залу. Це завершення ще раз підтвердило масштаби визнання Р.Майбороди та М.Стеф’юк, бо тільки такі вокальні величини можуть дозволити собі запросити хор лише на один номер концерту.

Дата «тридцять років» завжди звучить молодо. І тому побажаємо ювілярам, щоб їх завжди супроводжували весняний подих молодості і натхнення для нових досягнень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі