Про що мріє Україна?

Поділитися
Про що мріє Україна?
В Національному музейному комплексі "Мистецький Арсенал" розгорнуть арт-проект "Нова українська мрія".

До 20 липня в столиці в Національному музейному комплексі "Мистецький Арсенал" розгорнуть арт-проект "Нова українська мрія".

Концепт проекту передбачає ритми і діагнози життя сучасної України. Випробування, які проходить наша країна, й ілюзії, які вона втрачає, - все це проявляється в проекті. Організатори підкреслюють, що навіть у часи Великої депресії в Америці ідея "американської мрії" визначала можливість свободи.

У проекті "Нова українська мрія" беруть участь художники різних поколінь: Василь Цаголов, Арсен Савадов, Олег Тістол, Олексій Сай, Ігор Гусєв, Максим Мамсіков, Олександр Ройтбурд, Ілля Чичкан, Мирослав Вайда, багато інших.

Із молодих авторів у проекті представлено, наприклад, Євгена Чернишова з Луганська. Йому 30 років. Шість років тому він заснував арт-групу SYN, у складі якої й увійшов у короткий список номінантів на премію PinchukArtCentre Prize. Ще один молодий художник - 25-річний одесит Дмитро Ерліх. Його твори - колажі, в яких, на думку арт-критиків, гармонійно поєднуються іронічний живопис, яскраві інсталяції, графічний дизайн.

Серед молодіжного крила - кримчанка Марія Куликовська. Як зазначається в релізі, "у своїх скульптурних роботах вона досліджує людське тіло і процес саморуйнування, для чого використовує незвичайні матеріали: створює фігури людей з мила або соляних цеглин". Нині Марія живе в Києві.

"Нова українська мрія" також презентує групу "Йод", засновану рік тому в столиці, яка спеціалізується на інтерактивних інсталяціях та арт-акціях із соціально-політичним підтекстом.

Серед відомих майстрів - Василь Цаголов, творець "Космічної одіссеї" (2011). Художник каже: "Я не створював цю картину спеціально для "Нової української мрії", вона вже раніше виставлялася. І не думаю, що ця робота якось відображає мрію. Швидше, це реальність. Будинки, які летять у небі, - символ роз'єднання. Але не в негативному аспекті "моя хата скраю". Ідеться про свідомий вибір кожною людиною індивідуалізму й антиглобалізму.

Олексій Сай, творець інсталяції "Граблі", каже, що його робота - застереження від помилок. Мовляв, українці мріють про прекрасне майбутнє, але забувають, що підступні "граблі", на які ми звикли наступати, можуть підстерігати нас скрізь.

А ось 37-річний уродженець Закарпаття Мирослав Вайда, автор проекту "Квазар", стверджує: "Я створив алегорію мрії - чогось недосяжного, непізнаваного й прекрасного..."

- Завдання нашого проекту - розкрити тему мрії образними, пластичними засобами, - розповідає DT.UA куратор Олександр Соловйов. - Для проекту відібрано твори і молодих, і відомих авторів, які містяться у них у майстернях чи в приватних колекціях і вписуються в концепцію виставки. Але багато робіт було створено й безпосередньо до виставки, зокрема молодими художниками з Києва, Одеси, Харкова, Львова, Херсона, Дніпропетровська...

- Які роботи молодих у контексті проекту ви б хотіли виділити?

- Виділив би "Комплекс повноцінності" та "Повір першим" Романа Мініна, "Хочу бути Уорхолом" PSYFOXа, "Прикордонний сад" Богдана Перевертуна, "Маленька мрiя" Добрині Іванова, "Сон у Сонній лощині" Зої Орлової, "Рівновага" Євгена Чернишова. "Великий брат" Олександра Єльцина...

- Якщо в рамках арт-проекту розмірковуємо про "нову українську мрію", то чим, на ваш погляд, ця "нова" відрізняється від "старої" - у контексті художніх пошуків?

- У цьому контексті розподіл на старе й нове умовний. Художники апріорі мрійники, тому що пов'язані з ідеальною - образною сферою. Мрія - це такий собі Імаджінаріум, потік образів. У кожного художника своя система кодів, символів, метафор і асоціацій, викликаних зазначеною темою. Підходи до втілення мрії можуть бути найрізноманітнішими, що засвідчила й ця виставка: від іронічної апеляції до стереотипів до піднесеного польоту й націленості в майбутнє...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі