Премія Бабеля поїхала до Тбілісі

Поділитися
У Золотому залі Одеського літературного музею врочисто нагородили лауреатів третього сезону міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля.

До короткого списку премії Бабеля 2019 р. зі своїми оповіданнями ввійшли: Олена Андрейчикова, Михаїл Бару, Світлана Волкова, Олександр Володарський, Реваз Габріадзе, Олександр Грановський, В'ячеслав Денисов, Євген Деменок, Олена Долгопят, Михайло Златковський, Ксенія Кумм, Олексій Курилко, Володимир Лідський, Віталій Лозович, Лєра Манович, Максим Матковський, Марина Палій, Михайло Полюга, Павло Селуков, Дмитро Сучков, Улья Нова (Марія Ульянова) і Владислав Шамрай.

- Третій рік ми збираємося в колі шанувальників літератури, - зазначив член журі віце-президент Всесвітнього клубу одеситів Валерій Хаїт. - Я знайшов нових друзів, кожне повідомлення про наші заходи у Facebook збирає тисячі лайків. Оповідання, новела - дуже важкий жанр, і всі автори, які ввійшли як у шорт-лист, так і в лонг-лист, - достойні нагород.

Цього року свої оповідання на конкурс надіслали 237 номінантів із 19 країн світу. Крім авторів з України та Росії, в конкурсі взяли участь автори з Австралії, Вірменії, Білорусі, Німеччини, Грузії, Ізраїлю, Казахстану, Канади, Киргизстану, Латвії, Нідерландів, США, Туреччини, Узбекистану, Франції, Чехії, Естонії.

Резо Габріадзе
Резо Габріадзе

- Як я й передбачав, першу премію нинішнього року отримав Резо Габріадзе, - прокоментував рішення журі віце-президент Всесвітнього клубу одеситів Євген Голубовський. - Уже неодноразово освідчувався в любові цій багатогранній людині: лялькарю і сценаристу, художнику і прозаїку. Я читав на сайті премії оповідання Резо Габріадзе "Топіарне мистецтво" (я не знав, що це таке, поки не прочитав оповідання) і був упевнений, що він достойний премії. Другу премію отримав Олексій Курилко (Україна). Третю премію - Михаїл Бару (Росія). Їхніх оповідань поки що не читав. Очікую цього моменту. До короткого списку претендентів журі включило 22 автори. І, зізнаюся, рівень був такий високий, що ще п'ятьох прозаїків нагородили дипломами конкурсу. Зрадів, що серед них Олександр Володарський (Київ), чиї п'єси з успіхом ідуть і в нашому місті, та Олена Андрейчикова (Одеса), парафіянка нашої студії "Зелена лампа". Її оповідання "Меланхолія і м'ясо", яке брало участь у конкурсі, було опубліковане і в нашому альманасі "Дерибасовская-Ришельевская", і в американському журналі "Гостиная". Ініціатива Всесвітнього клубу одеситів - установити в місті пам'ятник Бабелю. Тому інтерес, який виявили тисячі наших земляків, ще раз оголив просту істину: письменника треба читати, а коли так, то необхідно видавати його книжки.

Диплом Олені Андрейчиковій вручав член журі головний редактор літературного журналу "Радуга" Юрій Ковальський, а нагороду Габріадзе, який вітав Одесу по Скайпу, передасть консул Грузії в Одесі Торніке Берікашвілі. Отож статуетка й грошова винагорода поїдуть до письменника у Тбілісі.

Резо Габриадзе
Резо Габриадзе

- За кожним оповіданням - цікава доля жінки, якість і розмаїття робіт неймовірна, - зазначила член журі письменниця Маріанна Гончарова (Чернівці) і вручила диплом представниці Німеччини, колишній одеситці Ксенії Кумм. Також дипломами нагороджено російських авторів Віталія Лозовича й Павла Селукова, які не приїхали в Одесу,.

- Коли читаю "Конармію", бачу, як події роз'єднують людей, - каже Олексій Курилко. - Як люди діляться на росіян, українців, поляків, євреїв, більшовиків… "Одеські оповідання", в яких хоч і ллється часом кров, створюють враження великої сім'ї, де всі конфлікти вирішуються по-сімейному. Сьогодні лауреатами стали письменники з різних країн, і я б хотів, щоб ми залишалися великою та дружною сім'єю.

Головний приз конкурсу - мініатюрна статуетка "Колесо долі" (скульптори Георгій Франгулян і Михайло Рева). А цього року Рева зробив іще й пам'ятний знак "Колесо долі", який тут-таки було вручено письменнику-сатирику Михайлу Жванецькому з формулюванням "За все!".

- Дуже багато людей, які вчать нас жити, але мало тих, хто вчить поводитися з життям, дивитися на нього не замиленими, а вдячними, хоч і сумними, очима, - резюмував голова журі Андрій Дмитрієв. - Ми всі учні однієї такої людини - Ісаака Бабеля. І якщо ми погано вчилися в нього, то не його в цьому вина, а наша.

P.S. З роботами переможців та учасників можна ознайомитися на офіційному сайті літературної премії Бабеля.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі