Марк Рудінштейн прощається з «Кінотавром» остаточно і безповоротно

Поділитися
Президент групи компаній «Кінотавр», ідеолог і творець кінофестивалю «Кінотавр», що відсвяткував у червневому Сочі п’ятнадцятиріччя, офіційно заявив напередодні його відкриття про те, що залишає фестиваль...

Президент групи компаній «Кінотавр», ідеолог і творець кінофестивалю «Кінотавр», що відсвяткував у червневому Сочі п’ятнадцятиріччя, офіційно заявив напередодні його відкриття про те, що залишає фестиваль. У цьому Марка Рудінштейна підтримав його постійний соратник, беззмінний президент «Кінотавру» Олег Янковський.

За 15 непростих для вітчизняного кінематографа років творцям і керівникам фестивалю доводилося нелегко, але гості та учасники сочинського кіносвята цього ніколи не відчували. Все було зроблено для того, щоб їм було комфортно, цікаво, затишно, добре працювалося та відпочивалося, та й спектр конкурсних картин повністю розкривав поточний кіномомент. Відлуння «Кінотавру» було чути по всьому колишньому Союзу — від Владивостока до Києва, від Таллінна до Ташкента, навіть у Нью-Йорку його почули та побачили.

Марк Григорович людина пристрасна — про це свідчить хоча б його дебют на театральних підмостках, що стався два роки тому в театрі «Луни». А вже про відданість Рудінштейна російському кінематографу свідчать факти: популярність Відкритого російського фестивалю; обов’язкове включення «нашого кіно» до конкурсної програми інших кінофорумів групи компаній «Кінотавр» — «Лики любові» та дитячого «Кінотаврика»; пріоритет прокату вітчизняних фільмів у кінотеатрі «Світ Кінотавру» і премія «Золотий Овен», кандидатів на яку розпочинають традиційно обговорювати на засіданні Гільдії кінокритиків під час роботи «Кінотавру».

Про те, чому було прийнято настільки непросте рішення — передати «Кінотавр» у нові руки, — ми говорили з Марком Рудінштейном під час фестивалю, де він уперше виконував роль голови журі.

— За 15 років «Кінотавру» ви неодноразово висловлювали готовність залишити фестиваль. Цього разу це остаточна заява? Я, як і раніше, вважаю, що на «Кінотаврі» величезну роль відіграє людський чинник, що ж буде з фестивалем? На кого ви його залишаєте?

— На той самий людський чинник. Прийде інша людина.

— Та ви були живим талісманом «Кінотавру»...

— Святе місце порожнім не буває. Ми надто великого значення надаємо людському чиннику. Є справа, її зроблено добре. Хоч хто її взяв би, спокійно поведе фестивальний корабель далі. Це не похорон, нормальний стан, коли хтось щось створив і виходить зі справи. От якби після того, як ми підемо, фестиваль перестав існувати, була б особиста трагедія. Отже, ми не змогли запустити нормально функціонуючий механізм.

— У вас залишається група компаній «Кінотавр», де ви президент. Що буде з фестивальним брендом?

— Так і називатиметься — «Кінотавр» у Сочі. Нині тривають переговори.

— Концепція фестивалю має змінитися?

— Її не можна змінити, оскільки це дуже добре продумана ідея, адміністративна придумка. Пошуки нових тем фестивалю, нових програм, фільмів можуть змінюватися. Основна думка — фестиваль, те місце, куди люди приїжджають працювати. Ми побудували будинок, добре побудували — дах не провалився, стеля не тече, потім продали його — вселилися нові люди, переставлять меблі, але нічого не зміниться, будинок залишиться.

— А що буде з іншими вашими фестивалями?

— Наразі все залишається в мене. І «Лики любові», і «Кінотаврик», і премія «Золотий Овен».

— І все-таки фестиваль у Сочі був вашою основною справою. А що ж тепер стане основною справою для Марка Рудінштейна?

— Здоров’я. Крім усіх справ, що накопичилися, треба «підремонтувати» себе. Це, до речі, одна з причин, через яку я залишаю фестиваль. У мене є багато акторських пропозицій, досить цікавих. Можливо, братиму участь тут як виконавець і, з чим чорт не жартує, — мою роботу оцінить журі. Крім цього, серйозно зайнятий будівництвом кінотеатрів, яких катастрофічно не вистачає. Отже, ніякого розпачу немає. У фестивалю сьогодні все гаразд із фінансами. Переконаний, усе триватиме.

— Чи є в продюсера Марка Рудінштейна плани з приводу виробництва кіно?

— Знятий фільм «Олігарх». Нині запускаю великий серіал, 15 серій, у Разумовського на «Фора-фільм». Виробництва в нас досить багато.

— У майбутньому ви не плануєте залишитися на «Кінотаврі» на будь-якій почесній посаді?

— Навіть не приїжджатиму сюди років два ні як гість, ні як учасник.

— Торік у вас з’явився перший у житті будинок. Як ви в ньому влаштувалися? Як і раніше чманієте від телевізора на стіні ванної?

— Думаю, треба його швидше продати, поки не пізно. Будинок старий, і новомодні прилади на кшталт джакузі не працюють. Треба жити в сучасному будинку.

— Рішення, прийняте з Олегом Янковським, відпочатку було спонтанним?

— Якогось моменту просто відчули, що втомилися від несправедливості, і спочатку наше рішення було спонтанним. Потім обміркували та зрозуміли, що пора на спочинок. Цей потік любові, що обрушився на нас з Олегом у зв’язку з заявою про те, що ми йдемо, не радує, а викликає здорову недовіру. Мине рік-два, і всі заспокояться, всі звикнуть до того, що нас немає, і їздитимуть вже до Роднянського чи Тодоровського, або до когось іншого.

— Хоч як оптимістично ви були б налаштовані з приводу майбутнього фестивалю чи особистого життя без нього — утворюється якийсь вакуум?

— Цей вакуум мені нині необхідний. По-перше, він дає змогу спілкуватися лише з тими, із ким я хочу, а не через обов’язок, задля справи. Ви навіть не уявляєте, яка це розкіш. А по-друге, думатимемо ще про один фестиваль, нині вже в Пітері. Та про це говорити ще рано...

— Як ви як глава журі оцінюєте сьогоднішню конкурсну програму «Кінотавру» і процес, що відбувається в російському кінематографі?

— Якби нам удалося на цей фестиваль зібрати всіх, кого хотіли, була б дуже хороша програма. Та ви ж знаєте, що частина картин пішла на Московський МКФ. Шкода, одне іншому не заважає.

— Як працювалося з журі, ваші враження?

— Це журі дуже лобіруване, у кожного свої інтереси професіональні. Придумав таку форму — без обговорення, лише письмове голосування та підрахунок. До того ж не вважаю себе таким фахівцем, щоб використовувати, як належить главі журі, другий голос. Словом, не заздрю Тарантіно, тому що прийняти таке рішення надто важко. Це жахливий стан... Сьогодні ви вже знаєте результати. По-моєму, вони цілком справедливі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі