«КРОК» ЗАВЕРШИВ ФЕСТИВАЛЬНЕ ЛІТО

Поділитися
На одеському пероні київська спека пролилася на учасників і гостей «КРОКу» рясним дощем, що вгаму...

А 1 вересня в київському Будинку кіно нагороджували переможців. Спочатку роздали свої призи спонсори і громадські організації. Компанія «Canon» вручила відеокамеру фільму «Падіння» (Аурел Клімт, Чехія) — за соціальну значимість у студентській роботі, дзеркальний фотоапарат — «Весні» (Нільс Скапанс, Латвія) — за апелювання до дитячої аудиторії та просто фотоапарат — «Дворику безмовності» (Андрій Денисенко, Росія) — за художній образ у комп’ютерній графіці.

Призом імені Ірини Гурвіч був відзначений дебютант, що приємно, наш співвітчизник і «спадковий аніматор» Олександр Черкаський за фільм «За мотивами однойменного твору Д.Хармса». Телевізор від «1+1» дивитиметься бельгієць Марко Роле, режисер стрічки «Тривога». А приз Фонду Російського Діда Мороза й адміністрації Вологодської області
2 тис. дол. поділили «Три сестри, які впали у гору» (Катерина Михайлова, Росія) — за кращий фільм-казку й сюжет росіянина Олега Ужинолва зі збірника «Мультіпотам» — за найгуманніший фільм. Конфедерація Спілок кінематографістів вручила свій приз Михайлу Тумелі (Росія—Білорусь) за картину «М’ячик». Оргкомітет фестивалю відзначив дві кращі перші стрічки — «Підозрюваний» (Жозе-Мігель Рібейро, Португалія) — 1тис. і 500 дол. — «Чорний кіт» (Ізабель Бутен, Бельгія). Ряд призів — власні малюнки — вручив молодим аніматорам маестро Тоніно Гуерра.

А тепер про рішення високого журі під головуванням Андрія Кржановського. Цілу низку картин нагороджено дипломами, які супроводжувались різноманітними формулюваннями: за новий підхід до старого сюжету — «Дівчинка і хмари» (Жорж Швіцгебель, Швейцарія), за органічне поєднання звукового й образотворчого ряду в техніці безкамерної анімації — «Пісня моря» (Річард Грівз, Великобританія), за чорний гумор у кольоровому зображенні — «Ніж серед вилок» (Жан-Лу Фелічьолі, Ален Ганьоль, Франція) та ін. Серед дипломантів дві стрічки з нового російсько-англійського проекту «Кентерберійські оповідання». «Повернення додому» Аїди Зябликової та «Дерево з золотими яблуками» Наталі Дабіжі — за високий рівень лялькової анімації.

Серед спеціальних призів хочеться відзначити нагороду за музичне оформлення, яку отримав український композитор Вадим Храпачов за музику до фільму «Настроюючи інструменти» метра польської анімації Єжі Куча. Він же відзначений як кращий у своїй категорії від 10 до 30 хвилин. Серед нагороджених представники Росії та Естонії, Португалії та Великобританії, США та Нідерландів.

Гран-прі й 5тис. дол. отримав дебютант із Єкатеринбурга Дмитро Геллер за картину «Привіт із Кисловодська». Слід зазначити, що конверти з грошима — доповнення до призів журі — «справа рук» Франсуа Соломона. І ще чотири конверти по 3 тис. дол. було вручено Олексію Дьоміну (Росія) за фільм «Кішки під дощем», Наталі Березховій — за кращий фільм для дітей «Моє життя» (Росія) і за два дебюти — мексиканця Рене Кастилло «Вниз у пекло» і росіянина Степана Бірюкова — «Сусіди».

Анімаційне братство хоча й скрипить, хитаючись під тиском економіко-побутових перетворень і негараздів, а також техногенних змін, та тримається разом, зберігаючи касту людей, які вміють вдихати душу в неживий предмет. Ось і завершився фестиваль — огляд робіт, підбиття проміжних підсумків, аналіз досягнень і помилок. Попереду — робота, робота, робота. Дай-то, Боже! Якою вона буде, сподіваюся, покаже наступний «КРОК».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі