«КІНОТАВРУ» — 12, РУДІНШТЕЙНУ — 55

Поділитися
Дванадцять років тому, 7 квітня в день народження Марка Рудінштейна, безпосередньо за святковим ст...

Дванадцять років тому, 7 квітня в день народження Марка Рудінштейна, безпосередньо за святковим столом, під час дружньої розмови виникла ідея першого в історії нашої країни й фестивального руху в ній недержавного кінофестивалю. Він пройшов у невеликому підмосковному місті Подольську 1990 року та був названий «Кінотавром». З наступного року й до сьогодні цей форум за традицією проходить у Сочі, у готелі «Перлина» з 1 до 14 червня, залучаючи у свою орбіту все місто й людей, здавалося б, далеких від кіно.

Традиційно перша прес-конференція з приводу майбутнього фестивалю відбувається 7 квітня. Команда «Кінотавру» запросила журналістів у «Президент-готель», а потім туди з’їхалися гості Марка Рудінштейна, котрі приготували для іменинника чарівні поздоровлення у вигляді капусника. Програма називалася «Глас народу» і вів її пан Ганопольський. Усе було мило, святково й, головне, щиро.

Що ж готує нам «Кінотавр-2001», який складається, як відомо, з двох фестивалів — XII Відкритого Російського й VIII Міжнародного?

За словами Ірини Рубанової, директора програми Відкритого Російського фестивалю (нинішнього року він також відзначає свій ювілей — десять років роботи на «Кінотаврі»), «стан кіновиробництва й кінопродукції 2000—2001 рр. дозволяє уявити оптимально повний розвиток кінопроцесу та його учасників — представників різних творчих поколінь». Крім того, після кількох років перерви, у конкурсі беруть участь не лише російські картини, тобто виправданий епітет «відкритий».

Це нова робота режисера з Білорусі Михайла Пташука «У серпні 44-го» (за відомим романом Богомолова) і, що особливо приємно, фільм нашої землячки Кіри Муратової «Другорядні люди». Нещодавно він з успіхом пройшов поза конкурсом на Берлінському форумі (про нього «ДТ» уже розповідало на своїх сторінках у статті Сергія Тримбача).

У основному конкурсі братимуть участь 20—22 фільми, половину з яких вже офіційно оголошено. Тут і режисерський дебют Олега Янковського та Михайла Арановича «Приходь на мене подивитися», і «Бременські музиканти» Олександра Абдулова, сучасна інтерпретація роману Достоєвського «Ідіот» — «Даун Хауз» Романа Качанова, «Москва» Олександра Зельдовича, «Отрути, або Всесвітня історія отруєнь» Карена Шахназарова, «Ніжний вік» Сергія Соловйова, «Кордон» Олександра Мітти, а також нові роботи Андрія Ешпая та Костянтина Лопушанського. Це лише половина конкурсного списку, який виглядає досить цікаво й переконливо. Він продовжує поповнюватися новими іменами та назвами. Обіцяно сюрпризи.

Відновлюється конкурс перших повнометражних режисерських робіт «Дебют», у списку якого поки що чотири картини — «З днем народження, Лоло» Володимира Щеголькова, «О, не лети так, життя» Тетяни Воронецької, «Репете» Євгена Малевського й «Текст або апологія коментарю» Катерини Харламової.

Журі основного конкурсу очолить Марк Захаров, а «Дебюту» — Павло Фінн.

Зазнала зміни концепція Міжнародного фестивалю. Фестиваль молодого кіно стає представницьким, як мені здається, форумом європейського кіно. За задумом організаторів, він сприятиме пожвавленню європейського кінопроцесу й перетворить «кіно Старого Світу на гідного конкурента Нового Світу», підкреслив директор програм МКФ Сергій Лаврентьєв. До конкурсної програми ввійдуть 17 картин, серед яких «Король танцює» Жерара Корб’є (Франція—Бельгія—Німеччина), «КаФ.ка — фрагмент» Кристіана Фроша (Німеччина—Австрія), «Виворіт Бога» Пабло Лорки (Іспанія) та інші. Тривають переговори з Фолькером Шпендорфом про його участь у ролі голови журі фестивалю, а почесними гостями обіцяють бути Орнелла Муті та Жан-Клод Ван Дамм.

На учасників, гостей і глядачів «Кінотавру-2001» чекає велика культурна програма. У неї ввійдуть і традиційний цирк, ведучим якого буде Дмитро Дібров, і футбольний турнір за участю збірної Москви на чолі з Юрієм Лужковим, збірної «Кінотавру» й акторської збірної Польщі. Пройде тенісний турнір.

Цікавою заявкою на майбутнє може стати презентація придуманої Олександром Розенбаумом програми «Краща пісня в кіно», конкурс пісень, що пролунали в кінофільмах, випущених упродовж останнього року. Ця «проба пера» в майбутньому, за задумом Розенбаума, може стати внутрішньокінотаврівським конкурсом кінопісень та їхніх виконавців.

Ну а подробиці про все, що відбудеться в Сочі, — у червні, з перших вуст.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі