1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, у лютеранській кірсі св. Катерини відбувся концерт духовної музики — подія, що зацікавила не так оригінальністю програми, як самими виконавцями, чий вік від восьми до вісімнадцяти років. Цей самодіяльний колектив, репертуар якого складається переважно з творів авторів XVII—XVIII ст., являє собою змішаний хор і невеликий оркестр, що акомпанує йому, більша частина якого представлена струнною групою. Як кожна культурна ініціатива, що перебуває на етапі становлення, концертна акція ансамблю наштовхується на силу-силенну як організаційних, так і фінансових проблем, — окрім залу із задовільною акустикою, потрібне і постійне приміщення для репетицій, якого в колективу досі немає. Посприяв у проведенні нинішнього концерту настоятель кірхи — у людей мирських, вочевидь, немає часу займатися благодійністю. Весь фінансовий тягар, як завжди в таких випадках, несуть на собі батьки учасників колективу, який затято торує шлях до слухача.
З огляду на специфіку складу ансамблю та його репертуар, для повноцінного виконання хорових творів епохи бароко потрібні зали з відповідними акустичними можливостями, — знайти їх у Києві можна хіба що в костелах чи соборах.
Звісно, до професійної злагодженості колективу ще рости, та слід поаплодувати сміливості молодих виконавців, які відважно взялися за виконання найскладніших хорових творів, серед яких — знаменитий хор «Lacrimosa» із Реквієму Моцарта, особливо взявши до уваги, що багато хлоп’ят та дівчаток навіть не мають музичної освіти.
Особливо потішило те, що, попри блукаючий і невизначений стан, у якому перебувають давно зміщені цінності нинішнього покоління, у тих самих підлітків, яким приписують некерованість поведінки, — саме в них виникає потреба звернутися до незмінної, надзвичайної і щирої чистоти, яка дійшла до нас крізь століття, війни й історичні злами у своїй первозданній істинності для того, щоб нагадати нам про єдине справжнє щастя, секрет якого — у сонячній дитячій усмішці.