Експерти нагадують, що 7 серпня президент Росії Володимир Путін посилив російські санкції проти Європи і США, наказавши знищувати на кордоні заборонені продукти. Цей крок став дуже непопулярним серед простих росіян і еліт. Відколи імпорт продовольства в Росію скоротився н половину через наказ Путіна, багато хто почав критикувати Кремль за знищення продуктів у часи, коли росіяни страждають від економічних труднощів.
"Якщо Кремль продовжить розправлятися з порушниками заборони на імпорт, протести проти нього будуть ставати дедалі гучнішими", - йдеться в статті.
Така різна реакція стала несподіванкою для російської влади. До цього часу цілий рік ніхто майже не наважувався критикувати уряд за торговельні санкції. Більше того, коли заборона західних продуктів вперше була введена, російські націоналісти навіть самі публічно знищували продукти, щоб продемонструвати свою підтримку Кремлю. Звісно, тоді російська економіка була в значно кращому стані.
Тепер рішення влади не подобається багатьом мешканцям Росії, його розкритикували як опозиція, так і деякі прихильники режиму Путіна. Stratfor вважає, що Кремлю треба відступити від своєї ідеї знищувати харчі. І якщо і продовжувати це робити, то не так систематично і не публічно, щоб не гнівити маси.
В "Левада-Центрі" встановили, що майже половина росіян виступає проти знищення санкційних продуктів. При цьому число опитаних, які схвалюють знищення, у п'ять разів вище серед тих росіян, хто в цілому підтримує заборону на обмеження імпорту іноземних продуктів, ніж серед тих, хто негативно ставиться до продовольчої ембарго.
6 серпня агентство Reuters повідомило, що плани російського уряду по масовому знищенню забороненої харчової продукції спровокували громадське обурення в країні, де рівень бідності постійно збільшується, а також через історичні спогади про голод, який неодноразово переживала.
Згідно з офіційною статистикою Росії, кількість громадян Росії, що живуть за межею бідності (менше ніж 160 доларів в місяць - ред.), досяг 23 мільйонів (зріс на 5% за рік), що складає 16% населення країни. Більше того, через санкцій та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли.
Як повідомлялося, вже в четвер в Росії публічно змішали з землею і закопали в яму 10 тонн сиру. На черзі, повідомили в Росспоживнагляді - спалити санкційні яблука, персики, помідори, м'ясо. Напередодні також в РФ спалили 114 тонн свинини.