Майже половина росіян виступає проти знищення санкційних продуктів

Поділитися
Майже половина росіян виступає проти знищення санкційних продуктів 48% респондентів негативно ставляться до вирішення знищувати "незаконні" продукти
Росіяни в більшості підтримують заборону на імпорт з країн ЄС і США, проте виступають проти цього заходу щодо таких товарів, як високотехнологічна медична техніка та інші засоби догляду за хворими.

Більшість респондентів все ще схвалюють заборону російської влади на імпорт продуктів з країн ЄС і США, але, порівняно з минулим роком, їх частка знизилася: з 78% у серпні 2014 до 68% у серпні 2015, свідчать результати дослідження Левада-Центру.

Так, 48% респондентів негативно ставляться до вирішення знищувати "незаконні" продукти. 40% опитаних згодні з такими заходами влади (серед москвичів лише 23%).

При цьому число опитаних, які схвалюють знищення, у п'ять разів вище серед тих росіян, хто в цілому підтримує заборону на обмеження імпорту іноземних продуктів, ніж серед тих, хто негативно ставиться до продовольчої ембарго. При пропонуванні можливих альтернатив знищення продуктів росіяни схильні вибирати заходи, пов'язані з використанням продуктів в якості додаткової допомоги нужденним: передача в дитбудинку і притулки (43%), передача пенсіонерам та інвалідам (41%) або благодійним організаціям (27%).

Чверть населення Росії вважає, що ці продукти треба відправляти на Донбас. Тільки 15% опитаних з усіх запропонованих способів дій з "санкційними" продуктами вибирають їх знищення.

Ініціатива щодо обмеження держзакупівель в країнах Заходу таких товарів, як високотехнологічна медична техніка та інші засоби догляду за хворими не знаходить масової підтримки: частка росіян, які не підтримують цю пропозицію, перевищує частку, яка схвалює його (63% проти 26% і 55% проти 33% відповідно).

Опитування проводилося з 7 по 10 серпня 2015 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1600 осіб у віці 18 років і старше в 134 населених пунктах 46 регіонів РФ. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.

Раніше схоже опитування проводив Соціологічний центр ЦІМЕС, свою думку висловили 12 131 інтернет-користувач з Росії. Згідно з результатом опитування, абсолютна більшість (87%) росіян не підтримують рішення уряду РФ по знищенню санкційних продуктів. Безумовно позитивно поставилися до утилізації продуктів харчування лише 4% росіян і це був найменш популярний відповідь. Респонденти обгрунтували свою точку зору тим, що така міра нібито просто необхідна в існуючій політичній ситуації.

Нагадаємо, на підставі указу президента Росії Володимира Путіна від 31 липня уряд РФ дозволив нищити незаконно ввезені в країну заборонені продукти "будь-яким доступним способом".

6 серпня агентство Reuters повідомило, що плани російського уряду по масовому знищенню забороненої харчової продукції спровокували громадське обурення в країні, де рівень бідності постійно збільшується, а також через історичні спогади про голод, який неодноразово переживала.

Згідно з офіційною статистикою Росії, кількість громадян Росії, що живуть за межею бідності (менше ніж 160 доларів в місяць - ред.), досяг 23 мільйонів (зріс на 5% за рік), що складає 16% населення країни. Більше того, через санкцій та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли.

Як повідомлялося, вже в четвер в Росії публічно змішали з землею і закопали в яму 10 тонн сиру. На черзі, повідомили в Росспоживнагляді - спалити санкційні яблука, персики, помідори, м'ясо. Напередодні також в РФ спалили 114 тонн свинини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі