Публічне знищення їжі в країні, що пережила голод, сколихнуло російське суспільство - Reuters

Поділитися
Публічне знищення їжі в країні, що пережила голод, сколихнуло російське суспільство - Reuters Росіяни згадують про голод, дивлячись на знищення їжі
Росіяни вимагають роздати їжу бідним, а православні активісти називають ідею влади "дурною і підлою".

Плани російського уряду щодо масового знищення забороненої харчової продукції спровокували громадське обурення в країні, де рівень бідності постійно збільшується, а також через історичні спогадів про голод, який неодноразово переживала Росія в минулому, пише Reuters.

Навіть деякі однодумці президента Володимира Путіна, зокрема - православні служителі, і то різко критикують подібні починання влади.

Так, протоієрей Олексій Умінський, настоятель храму Живоначальної Трійці, назвав подібні ідеї бездумними, дурними і підлими.

"Моя бабуся весь час мені казала, що викидати їжу – це гріх. Люди мого покоління і покоління більш старшого прекрасно це розуміють. Така думка може виникнути, може бути тільки у пересиченого людини, яка останні десятиліття не має потреби ні в чому, і готової заради популізму і квазіпатриотизму зображати щось подібне. Але по суті, це ідея божевільна, дурна і підла", - сказав священик.

Агентство підкреслює, що навіть один з найвідданіших Путіну та російському уряду журналістів Володимир Соловйов обурився.

"Я не розумію як в країні, що пережила страшний голод війни і моторошні післяреволюційні роки, можна знищувати продукти харчування", - написав він у своєму Twitter.

Мільйони людей в Росії загинули через голод за період 1920-1940-х років, під час голоду в СРСР, а потім - під час блокади при Другій світовій війні.

Вже 267 тисяч людей підписали онлайн-петицію, закликаючи Путіна скасувати указ про знищення продуктів і роздати їх бідним.

"Російські пенсіонери, ветерани, багатодітні сім'ї, інваліди та інші нужденні громадяни в результаті цих санкцій постраждали в першу чергу і змушені сильно обмежувати себе в їжі, аж до голодування", - йдеться в петиції.

"Знищувати їжу при такому рівні життя є злочином проти народу. Схаменіться, пане президент, нарешті хоч трохи згляньтеся над людьми", - написала Наталя Афанасьєва, одна з тих, що підписалася під петицією.

Більш того, громадське обурення посилило повідомлення про те, що міністерство аграрної промисловості РФ має намір закупити "мобільні продуктові крематорії", щоб прискорити ліквідацію продуктів.

Згідно з офіційною статистикою Росії, кількість громадян Росії, що живуть за межею бідності (менш ніж 160 доларів в місяць - ред.), досягла 23 мільйонів (зріс на 5% за рік), що складає 16% населення країни.

Більш того, через санкції та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли, пише видання.

Російський опозиціонер Михайло Касьянов іронічно назвав рішення Путіна при такій кількості бідних "справжнім гуманізмом".

Самі ж влада пояснює необхідність знищення продуктів тим, що вони є потенційно небезпечними для вживання. При цьому продукти харчування обов'язково необхідно знищувати публічно, щоб контролюючі органи не мали спокуси забрати її собі або нелегально продавати, цитує видання аргументи нового закону.

Читайте також: В Росії пропонують годувати худобу делікатесами із Заходу – The Times

Як повідомлялося, вже в четвер в Росії публічно змішали з землею і закопали в яму 10 тонн сиру. На черзі, повідомили в Росспоживнагляді - спалити санкційні яблука, персики, помідори, м'ясо. Напередодні також в РФ спалили 114 тонн свинини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі