Про це сьогодні пише видання Newsweek. З 2009 року грецька економіка скоротилася на 25%. Такі темпи ставлять її в один ряд з економічно неблагополучними країнами, такими як Зімбабве, Судан і Куба. Видання нагадує, що Греція отримала 240 мільярдів євро допомоги від ЄС і МВФ за останні 5 років. Ці гроші дозволили Афінам утриматися на плаву, але дорого коштували населенню, якому довелося миритися зі урізанням пенсій, зарплат і соціальних виплат.
Тепер грецький уряд не може виплатити свої боргові зобов'язання. Прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас сів за стіл переговорів з кредиторами, просячи про нову суму допомоги. Однак за півроку розмов успіху досягнуто не було. У вирішальний момент грецька сторона відкинула пропозицію кредиторів і оголосила референдум, намагаючись затягнути час і змусити ЄС повернутися до діалогу з новою більш прийнятною для Афін пропозицією.
Однак, економічні проблеми, а також безрезультатні і тривалі переговори щодо їх вирішення підштовхнули Грецію не лише до дефолту, а й до можливого виключення з єврозони.
"Що станеться, якщо Греція позбудеться євро? Це пошле негативний сигнал про те, що членство не назавжди. Люди подумають, що якщо одна країна може залишити єврозону, то й інші теж можуть це зробити в майбутньому", - пояснив прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой.
Агенція Fitch понизила рейтинги Греціїдо "можливого дефолту". Оцінка Fitch була опублікована до 01:00 ночі 1 липня - закінчення терміну платежу Греції в 1,5 млрд євро боргу перед Міжнародним валютним фондом. Середньострокові рейтинги Греції підтверджені на рівні "С".
Ще одне агенство з трійки найбільших - Standard & Poor's - раніше знизило довгострокові кредитні рейтинги Греції з "CCC" до "CCC-", також з "негативним" прогнозом.
У Афін є останній шанс уникнути дефолту - 1 липня телеконференція Єврогрупи повинна обговорити останнє речення країни про продовження на два роки програми допомоги і реструктуризувати грецький борг. Раніше Єврогрупа не погодилася продовжити програму допомоги до завершення референдуму в Греції 5 липня. Втім, президент Єврокомісії Жан-Клон Юнкер в останній момент закликав надати Греції гроші для запобігання дефолту. При цьому днем раніше Юнкер заявляв, що почуває себе "відданим" з боку греків.