Кредитори приймуть рішення про допомогу Греції тільки після референдуму

Поділитися
Кредитори приймуть рішення про допомогу Греції тільки після референдуму Рішення по програмі допомоги Греції візьмуть тільки після референдуму © pronedra.ru
Греція підготувала ще один пакет пропозицій щодо боргу замість відправленого Єврогрупі.

Запит щодо нової програми допомоги Афінам буде розглянуто лише після референдуму в Греції 5 липня, повідомляє Reuters з посиланням на голову Єврогрупи Йєруна Дейсселблума.

Дейсселблум додав, що Греція підготувала ще один пакет пропозицій по боргу замість відправленого Єврогрупі у вівторок. Міністри фінансів єврозони, за словами Дейсселблума, обговорять його вранці в середу.

Він також зазначив, що розширювати фінансову допомогу Греції вже занадто пізно, і що Афіни повинні змінити позицію по відношенню до кредиторів і партнерів по єврозоні, щоб узгодити нову програму кредитування.

Згідно з інформацією німецького Bild, новий пакет пропозицій Афін передбачає лише відтермінування платежу 1,6 мільярда євро, які повинні бути перераховані 30 червня. Віце-прем'єр Греції Янніс Драгаскис в прямому ефірі грецького телебачення заявив, що Афіни просять перенести строк платежів по кредитах на листопад, а також пропонують Європейському Центробанку збільшити обсяг фінансування грецьких банків в рамках програми екстреного надання ліквідності, передає "РИА Новости".

"По-перше, уряд сьогодні вніс пропозицію у Європейський механізм стабільності. Ми просимо нову дворічну програму для покриття фінансових потреб країни. Друге - ми направили прохання МВФ перенести термін платежу, який ми повинні здійснити, на листопад. Тоді буде можливість заплатити. Третє - Банк Греції звернувся до ЄЦБ з проханням провести у середу обговорення програми розширення обсягу фінансування в рамках програми ELA", - перерахував Драгасакис основні події дня.

Єврогрупа відхилила два з трьох пунктів попереднього речення Афін, спрямованого раніше у вівторок, написав у Twitter міністр фінансів Фінляндії Александер Стубб.

"Зустріч Єврогрупи закінчилася. Лист [прем'єр-міністра Греції Алексіса] Ціпраса включав в себе три пропозиції. Розширення програми [кредитування] або реструктуризація неможливі. Що стосується укладання угоди з Європейським стабілізаційним механізмом, то це робиться через звичайну [не пільгову] процедуру", - зазначив він.

Між тим, Європейський фонд фінансової стабільності підтвердив, що програма кредитування Греції завершена, і черговий транш на 1,8 мільярда євро буде недоступний для Афін з 00:00 1 липня.

Читайте також: У Греції 20 тисяч демонстрантів виступили проти пропозицій міжнародних кредиторів

У той же час чиновник єврозони прем'єр-міністр Мальти повідомив про готовності Греції відкласти референдум.

Сьогодні, 30 червня, закінчується термін, коли Греція повинна виплатити МВФ €1,6 млрд. При цьому міністр фінансів Греції Яніс Варуфакис вже визнав, що ця сума виплачена не буде. За термінологією МВФ це означає "прострочення", а фактично дефолт Греції.

30 червня також закінчується термін дії програми фінансової допомоги Греції від міжнародних кредиторів. У минулі вихідні міністри країн єврозони відмовилася продовжувати програму допомоги Греції.

Греція, в свою чергу, сьогодні відповіла Євросоюзу пропозицією щодо реструктуризації кредитів.Пропозиція Греції полягає в бажанні продовжити на два роки фіндопомогу від ЄС в рамках Європейського механізму стабільності (ESM), паралельно з проведенням реструктуризації зовнішньої заборгованості.

Напередодні стало відомо, що президент Єврокомісії Жан-Клон Юнкер в останній момент закликав надати Греції гроші для запобігання дефолту. При цьому днем раніше Юнкер заявляв, що почуває себе "відданим" з боку греків.

C 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро . Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі