Зброя українського виробництва потраплятиме на фронт швидше – Міноборони

Поділитися
Зброя українського виробництва потраплятиме на фронт швидше – Міноборони Українська колісна самохідна гаубиця 2С22 «Богдана», калібр 155 мм © АрміяInform
Міноборони запровадило низку нововведень.

У Міністерстві оборони заявили, що з 1 листопада суттєво скоротили терміни постачання Збройним Силам України техніки та зброї українського виробництва. У пресслужбі відомства розповіли про нововведення, які мають пришвидшити зброї на фронт.

Зокрема, до кінця воєнного стану скорочено виробничий цикл. Також, як зазначили в Міноборони, спрощено процес випробувань зброї. Крім того, саме виробник визначатиме технічні параметри, за якими здаватиме замовнику продукцію. Перелік параметрів погоджуватимуть військові. 

«Ми скасували надмірні випробування зброї, які не пов’язані з підтвердженням її боєздатності, скоротили кількість всіляких перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші, спрощуємо механізми постачання зброї та техніки у війська», –  процитували у пресслужбі заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка.

Також у Міноборони стверджують, що зміни дозволять українським військовим швидше отримувати нові зразки військової техніки. Зокрема, відомство скасувало вимогу щодо прискореного кліматичного випробування нового зразку для забезпечення гарантійного терміну зберігання. У Міноборони пояснили, що такі випробування займали шість місяців, а то й рік. Їх проводили для того, аби визначити, чи буде новий зразок озброєння працездатним протягом 10 років.

«Адже в багатьох випадках виробник чітко розуміє, що немає жодної необхідності зберігати цей зразок протягом 10 років, бо він одразу з конвеєра йде на фронт. Отже, ці показники терміну зберігання ніяк не впливають на якість застосування зразка», – зазначили в Міноборони.

При чому тепер ЗСУ та оборонне відомство наполягатимуть на підтвердженні лише трьох чинників:

  • ефективності зразка техніки;
  • безпечності техніки для особового складу;
  • надійності в експлуатації. 

«Виробник бере на себе цілковиту відповідальність за якість виготовленої зброї, обсяг необхідних випробувань та всі ризики, пов’язані з постачанням цієї зброї до ЗСУ», – додали в Міноборони.

Раніше повідомлялося, що протягом дев’яти місяців 2023 року Україна почала виробляти нові озброєння, також було збільшено обсяги виробництва низки позицій. Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін розповідав, про яке виробництво йдеться. Він також розповів, що український ОПК суттєво збільшив виробництво боєприпасів, однак наша держава, як і раніше, поки переважно покладається на поставки снарядів від партнерів. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі