WP: В США більшість підтримує поставки зброї Україні, але з’явилися сумніви, чи ці зусилля виправдані

Поділитися
WP: В США більшість підтримує поставки зброї Україні, але з’явилися сумніви, чи ці зусилля виправдані © Офіс президента
При цьому, опитування показало, що громадяни США більше готові безстроково підтримувати Україну, якщо не доведеться платити більше за пальне і продукти.

Майже через 20 місяців після вторгнення Росії в Україну двопартійна підтримка американської військової допомоги ослабла, на що вказують результати опитування Чиказької ради з глобальних питань (Chicago Council on Global Affairs).

Більшість американців, як і раніше, підтримують надання Києву додаткового озброєння і забезпечення. Але з’явилося більше розбіжностей щодо того, чи були ці інвестиції вартими того, - пише Washington Post.

Результати опитування з'явилися у критичний момент, коли Україна, загрузнувши у дорогій боротьбі за повернення окупованої території, прагне подальшої підтримки з боку США. При цьому кінця війни досі не видно. Президент Джо Байден попросив виділити 13 мільярдів доларів на нову військову допомогу, але республіканці добилися виключення цього пункту з законопроекту про додаткові витрати американського уряду.

Питання підтримки України залишається одним з центральних тем дебатів у Вашингтоні, оскільки наявні кошти закінчуються, і законодавці повинні вирішити, чи схвалювати додаткову допомогу на тлі зростаючого протесту республіканців. У Конгресі більшість лідерів Республіканської партії висловилися на підтримку продовження допомоги Україні. Але дані нового опитування підкреслюють, що рядові члени партії або розчарувалися у зростаючих витратах, або почали ставити під сумнів їх доцільність.

Загалом, опитування Chicago Council on Global Affairs показало, що 63% дорослого населення США підтримують надання додаткового озброєння і військових матеріалів армії України. Для порівняння, в листопаді минулого року таку відповідь дали 65% опитаних, а в липні 2022-го - 72%.

Серед республіканців підтримка становить 50%, що на 18 відсоткових пунктів менше, ніж у липні 2022 року, і на 30 пунктів менше, ніж у перші тижні повномасштабного вторгнення Росії. Підтримка демократів становить 77%, цей показник майже не змінився з літа 2022 року. Тоді таку позицію займали 79% опитаних демократів. Серед незалежних підтримка впала на вісім пунктів, до 60%.

Опитування проводилося в середині вересня, до поїздки президента України Володимира Зеленського у США, де він відстоював позицію своєї країни в ООН і на Капітолійському пагорбі.

«Опитування Chicago Council on Global Affairs показало, що 53% американців загалом вважають, що вливання американської зброї, обладнання, а також проведення навчань на загальну суму 43,9 мільярда доларів з початку вторгнення, були варті витрачених коштів. 45% вважають, що ці зусилля не були того варті. Майже 7 з 10 демократів заявили, що підтримка була виправданою, тоді як близько 6 з 10 республіканців сказали, що ні. Незалежні розділилися в цьому питанні приблизно порівну», - пише Washington Post.

Американці скептично ставляться до твердження адміністрації Байдена про те, що військова підтримка України стримає агресію з боку інших країн. Опитування показало, що 40% респондентів вважають, що підтримка України зменшить ймовірність того, що  могутні країни спробують захопити слабші країни в інших регіонах. 20% вважають, що така агресія стане більш імовірною, а 40% вважають, що допомога США не матиме жодного значення.

Американці продовжують висловлювати підтримку НАТО, який зміцнився в результаті війни в Україні. Приблизно 3 з 4 (77%) заявили, що США повинні зберегти або посилити свою прихильність до Альянсу. Цей показник знизився з 81% у 2022 році, але відповідає рівням, зафіксованим за останнє десятиліття. Приблизно 9 з 10 демократів, а також близько 7 з 10 незалежних і республіканців підтримують збереження або посилення зобов'язань перед НАТО.

Під час опитування респондентам пропонували розглянути дві гіпотетичні ситуації, пов'язаних з НАТО: вторгнення Росії до Німеччини і вторгнення Росії до іншої країни Альянсу, наприклад, Латвії чи Литви. Опитування показало, що 64% респондентів підтримали б введення американських військ, якби Росія вторглася на територію «союзника по НАТО, такого як Німеччина», а 57% сказали те ж саме, якби Росія порушила кордон «союзника по НАТО, такого як Латвія, Литва чи Естонія».

Демократи приблизно однаково підтримують захист Німеччини і балтійських союзників, тоді як республіканці більше схильні підтримати захист ФРН (64%), ніж Латвію, Литву чи Естонії (48%).

Окрім партійних розбіжностей щодо деяких з цих питань, існує також різкий розкол у підтримці України, пов'язаний з освітою. Опитування Chicago Council on Global Affairs показало, що 75% випускників коледжів підтримують надання Україні додаткових озброєнь і військових матеріалів, порівняно з 60% тих, хто має певну професійну освіту, і 53% тих, хто має середню освіту. Хоча 64% випускників коледжів заявили, що військова допомога США була варта витрачених коштів, цей показник знизився до 49% серед тих, хто має певну вищу освіту, і до 44% серед тих, хто має диплом про середню освіту або менше.

Також, згідно з опитуваннями, проведеними Washington Post/ABC, Університетом Квінніпіак і Fox News, від 34% до 41% американців вважають, що США надають надто багато допомоги Україні. Водночас, більшість респондентів вважають, що допомоги достатньо або замало.

Опитування Chicago Council виявило змішану підтримку безстрокової допомоги Україні. 49% респондентів погодилися з тим, що «США повинні закликати Україну до якнайшвидшого досягнення миру, щоб витрати не були надто великими для американських домогосподарств, навіть якщо це означає, що Україна втратить частину своєї території». Аналогічна частка (47%) відповіла, що Америка повинна підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, навіть якщо в результаті американцям доведеться платити вищі ціни на пальне і продукти харчування.

Але коли дослідники поставили американцям запитання, в якому не було згадок про ціни, респонденти висловили більшу підтримку довгострокової допомоги. 57% відповіли: «США повинні надавати зброю і військові поставки Україні доти, доки вона не поверне собі всю захоплену Росією територію». Водночас 39% сказали: «США повинні заохочувати Україну до переговорів з Росією з метою припинення конфлікту, навіть якщо це означає, що Росія залишить собі захоплені нею території в Україні».

Більшість американців (55%) вважають, що ні Росія, ні Україна не мають переваги у війні, порівняно з 46% у листопаді минулого року. Тоді 26% вважали, що перевагу має Україна, і стільки ж - що перевагу має Росія. З того часу сприйняття позиції України погіршилося: 29% вважають, що перевагу має Росія, а 14% віддають перевагу українцям у військовому плані. Мало хто очікує швидкого завершення конфлікту: 34% вважають, що бойові дії триватимуть «більше року», ще 34% - від двох до чотирьох років, а 15% - від п'яти років і більше.

Американці майже одностайно звинувачують російського президента Владіміра Путіна у війні: близько 9 з 10 демократів, республіканців і незалежних вважають, що його повністю винним або покладають на нього більшу частку провини. Загалом, приблизно 3 з 10 звинувачують НАТО, 3 з 10 - Зеленського, а 1 з 4 звинувачують США у початку війні.

Опитування Chicago Council проводилося онлайн 7-18 вересня серед 3242 дорослих по всій країні. Вибірка була сформована з допомогою компанії Ipsos. Похибка вибірки для загальних результатів становить плюс-мінус 2%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі