The Economist: Відставка МакКарті шкідлива для США і ще гірша для України

Поділитися
The Economist: Відставка МакКарті шкідлива для США і ще гірша для України © EPA-EFE/SHAWN THEW
Видання прогнозує, що Київ все ж отримає додаткове фінансування від Вашингтона, але лише в кінці року.

За два місяці до Французької революції 1789 року Конгрес США вперше зібрався у Федеральному залі в Нью-Йорку. За 234 роки, що минули з того часу, жоден спікер Палати представників не був усунутий з посади через спеціальну вимогу про його відставку. І так було аж до цього тижня, коли невелика група республіканців вигнала Кевіна МакКарті.

Про це пише The Economist, нагадуючи, що спікер-республіканець обіймав цю посаду лише з січня. Але Республіканська партія в Палаті представників перебуває в стані перманентної революції. Усі три попередні спікери-республіканці зазнали переслідувань з боку своїх же однопартійців. Парламентське рішення, яке врешті-решт поваливо МакКарті, було таємничим, але його наслідки - ні.

Здорова двопартійна система повинна заохочувати домовленості між обома партіями. У Палаті представників єдиним способом для МакКарті зайняти посаду спікера після принизливих 15 раундів голосування було дати низку явно суперечливих обіцянок своїм однопартійцям, а потім погодитися з правилом, згідно з яким будь-який з 222 республіканців міг висунути пропозицію про його заміну.

МакКарті здобув репутацію слизької людини, але давати обіцянки, які неможливо виконати, схоже, і було умовою отримання посади спікера. Щойно він зробив правильну річ, щоб профінансувати уряд з допомогою демократів, його звільнили.

Наступний спікер, ким би він не був, спробує прибрати правило, яке дозволяє навіть одному члену парламенту ініціювати заміну. Але динаміка буде та ж сама.

«Один з неписаних законів американської політики полягає в тому, що коли республіканці контролюють Палату представників, а президент - демократ, настає хаос. За президентства Білла Клінтона відбулася зупинка роботи уряду, коли республіканці отримали більшість у Палаті представників. Була ще одна зупинка, коли вони зайняли нижню палату Конгресу під час президентства Барака Обами. Цього разу закриття уряду вдалося уникнути лише тимчасово, тому що МакКарті вирішив піти на угоду з демократами, яка коштувала йому посади», - йдеться в статті.

Такий спосіб некерованості погано впливає на американських виборців. Співвідношення боргу країни до ВВП досягло 98%, в той час як вартість запозичень також різко зросла. Вирішення цієї проблеми вимагатиме жорстких компромісів, на які цей Конгрес не здатен. Такі страйки законодавців у Вашингтоні виконують роботу китайських урядових пропагандистів, які стверджують, що демократія - це не спосіб управління серйозною країною. І вони змушують союзників США нервувати щодо того, чи можуть американські президенти тримати своє слово.

Серед них найбільше стривожена Україна. Гроші на українську оборону, ймовірно, закінчиться ще до кінця року.

«Палата представників змогла ухвалити 45-денне продовження бюджету і уникнути закриття уряду, лише відмовившись від нового пакету допомоги Україні. Це відбулося в той час, коли Польща - один з найвірніших союзників України - погрожує заблокувати кілька поставок зброї поспіль через експорт зерна», - пише видання.

The Economist також нагадує, що у Словаччині, яка теж була вірним союзником Києва донедавна, на виборах переміг прихильник Росії Роберт Фіцо, який тепер може сформувати уряд.

«Щоб не склалося враження, що Захід вагається, наступний спікер повинен винести на розгляд питання про фінансування і дозволити міжпартійній більшості в парламенті, яка підтримує Україну, проголосувати», - йдеться в статті.

The Economist нагадує, що в Палаті представників діє правило, згідно з яким на розгляд можуть виноситися лише ті законопроєкти, які були підтримані більшою частиною партії, яка складає більшість. Видання називає це правило безглуздим і закликає відмовитися від нього, щоб невелика група нігілістів не могла перешкоджати ухваленню важливих ініціатив.

«Більш вірогідним результатом є те, що Конгрес продовжить вести справи у звичний для себе спосіб. Палата представників врешті-решт знайде більше грошей для України, але це станеться не раніше кінця року, коли перед різдвяними канікулами надійде гігантський законопроєкт про витрати», - прогнозує видання.

Ця непотрібна затримка підірве довіру до США. Заохочуючи Владіміра Путіна чекати, поки підтримка Заходу вичерпається, вона може коштувати життя українців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі