Заколот у РФ посилив заклики «яструбів» у США до збільшення допомоги Україні — The Hill

Поділитися
Заколот у РФ посилив заклики «яструбів» у США до збільшення допомоги Україні — The Hill © unsplash/haroldrmendoza
Лунає заклик «припинити затягувати війну» та закінчити її.     

Короткочасний заколот найманців угруповання «Вагнер» проти влади президента Росії Владіміра Путіна посилив позицію «яструбів» у США, які вимагають більше грошей для України. 

Тепер повстання на чолі з лідером «Вагнера» Євгєнієм Прігожиним порушило значні питання про силу Путіна – сумніви, які російський лідер намагався розвіяти ввечері 26 червня під час відеозвернення, пише The Hill.

«Це продемонструвало реальну слабкість політичного командування – не лише військового – Російської Федерації, і це можливість для нас і українців. Давайте закінчимо цю війну. Давайте візьмемо росіян, поки вони дезорганізовані політично і військово, і припинимо затягувати її», – сказала Евелін Фаркас, виконавчий директор Інституту Маккейна і колишній заступник помічника міністра оборони США з питань Росії та України в адміністрації Обами. 

За словами Фаркас, рішення Путіна провести переговори з Прігожиним, щоб запобігти потенційній громадянській війні, підриває аргументи деяких політиків, які виступають проти військової допомоги через побоювання ескалації конфлікту в Україні. 

«Одним з аргументів проти надання занадто великої кількості обладнання був… страх перед ескалацією конфлікту з боку Путіна. Ми бачили, що він є раціональним актором. Я б сказала, що ми бачили докази того, що він може відступити, якщо зіткнеться з поразкою в Україні. Зрештою, для нього важливішим за розширення імперії є політичне виживання», – сказала вона. 

Заколот, який був описаний як спроба державного перевороту проти Путіна, змінює наративи у Вашингтоні, який протягом останніх тижнів був зосереджений на повільному темпі і дорогих перемогах довгоочікуваного контрнаступу України. 

Раптове, хоча і тимчасове, дезертирство передової російської приватної військової сили тепер порушує питання про те, що рішення Путіна про вторгнення в Україну різко підірвало його владу.   

Помічник республіканця в Сенаті заявив, що адміністрація Байдена має можливість вимагати від Конгресу більше грошей на війну в Україні, незважаючи на те, що президент Джо Байден лише місяць тому уклав угоду зі спікером Палати представників МакКарті про встановлення ліміту на оборонні витрати.  

«Мені буде дуже цікаво, якщо адміністрація зробить щось незвичайне протягом наступних кількох тижнів», – сказав помічник, додавши, що оборонні яструби хотіли б, щоб адміністрація якнайшвидше підготувала запит на новий пакет додаткових витрат на Україну і оборону. 

«Коли члени Конгресу повернуться [з канікул 4 липня], я очікую, що республіканці і демократи, які налаштовані яструбоподібно, [будуть] наводити аргумент, що зараз не час сповільнюватися, насправді, ми повинні прискоритися, як ми повинні були робити весь цей час. Це унікальна можливість», – сказав помічник. 

Деякі політичні експерти, однак, не думають, що розбіжності, які виявив короткочасний заколот, покладуть край дебатам про виділення десятків мільярдів доларів нового американського фінансування на допомогу Україні у вигнанні російської армії, що вторглася в Україну. 

«Бунт, безумовно, є ознакою слабкості Путіна, але цього недостатньо, щоб заспокоїти зростаючі заклики до скорочення фінансування війни. Після того, як понад 160 мільярдів доларів були витрачені.., на республіканців буде чинитися сильний тиск, щоб вони не виписували ще один великий чек пізніше цього року. Безумовно, це не минеться без серйозної боротьби», – сказав Джон Улліот, колишній речник Ради національної безпеки адміністрації Трампа. 

Майкл О'Хенлон, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса, який спеціалізується на оборонній стратегії США і застосуванні військової сили, сказав, що «ще занадто рано» говорити про те, які наслідки для перебігу війни матиме зірваний заколот.  

«До кінця літа ми також дізнаємося, чи була група «Вагнера» повністю інтегрована в російську армію. Що не менш важливо, ми дізнаємося більше про перспективи українського наступу», – сказав він.  

Опитування, оприлюднене в неділю Президентським фондом Рейгана, показало, що три чверті американців вважають важливим для національної безпеки США перемогу України у війні проти Росії, в тому числі 86% демократів і 71% республіканців. Опитування серед 1254 дорослих американців проведене з 30 травня по 6 червня, показало, що 59% підтримують надання військової допомоги Україні.

Нагадаємо, що США планують 27 червня оголосити про новий пакет військової допомоги для України на суму до 500 мільйонів доларів. Очікується, що до списку увійдуть 30 бойових машин Bradley та 25 бронетранспортерів Stryker.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати виділять додаткові 1,3 млрд доларів на допомогу Україні у відновленні після російського вторгнення. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі