«Вагнер» буде «розчавлений», якщо вторгнеться до Польщі – генерал Ходжес

Поділитися
«Вагнер» буде «розчавлений», якщо вторгнеться до Польщі – генерал Ходжес Колишній головнокомандувач сухопутних військ США в Європі Бен Ходжес © twitter.com/USEmbassyKyiv
На думку генерала, якщо «вагнерівці» зіткнуться з військами НАТО, то Росія  намагатиметься відмежуватись

Майже через два місяці після невдалого заколоту найманців воєнізованого угруповання «Вагнер», близько чотирьох тисяч бойовиків стали табором на території Білорусі. В той час як президент Білорусі Аляксандр Лукашенка натякнув, що найманці можуть бути зацікавлені у вторгненні в Польщу, «Вагнер» в його країні наразі не має у достатній кількості озброєння та логістичних можливостей, необхідних для здійснення серйозної атаки.

«Контингент «Вагнера» в Білорусі буде розгромлений польськими військами, якщо вони дійсно спробують перетнути кордон», – заявив колишній головнокомандувач сухопутних військ США в Європі Бен Ходжес в інтерв'ю Newsweek.

Його оцінку значною мірою поділяють західні військові аналітики.

«Російське міністерство оборони зажадало, щоб група «Вагнера» здала все своє важке озброєння, і все, що ми спостерігали, вказує на те, що вони це зробили. Немає жодних доказів того, що у них є польова артилерія, бойові машини піхоти, основні бойові танки або будь-яка інша техніка, необхідна для проведення серйозного наступу проти військових сусідньої національної держави», – сказав Джордж Баррос з Інституту вивчення війни.

Хоча бренд «Вагнера» залишається потужним, угруповання, позбавлене надійного доступу до техніки, боєприпасів, повітряної підтримки та інших ресурсів, вже не є тією бойовою силою, яка очолювала російські наступальні дії на Донбасі минулої зими.

«Російська армія не змогла взяти Київ 30-тисячним військом у 2022 році. Чотири тисячі значною мірою ізольованих військовослужбовців «Вагнера» не становлять серйозної загрози ні для кого в безпосередньому сусідстві з Білоруссю, будь то Польща, Литва чи Україна», – пояснив Баррос. 

Втім, навіть якщо бійці «Вагнера» в Білорусі не пропонують Кремлю жодного реального потенціалу для подальших наступальних дій, їхня присутність для Москви та Мінська не буде там зайвою. Вони можуть бути задіяні в підготовці переважно недосвідчених білоруських збройних сил або використані Лукашенком як своєрідна гвардія на випадок, якщо всередині країни знову виникне протестний рух, подібний до того, що спалахнув у серпні 2020 року.

Путін також може використовувати їх для тиску на режим Лукашенка в Мінську, погрожуючи узурпувати залишки білоруського суверенітету. І не виключено, що, навіть якщо вони не здатні фактично захопити і утримувати чужу територію, сили «Вагнера» можуть бути використані для перевірки того, як далеко можуть просунутись союзні Росії війська, не порушуючи положення про колективну оборону за статтею 5 НАТО.

«Якщо сили «Вагнера» коли-небудь опиняться в якомусь зіткненні з військами НАТО, Росія намагатиметься відмежуватись від того, що станеться», – зазначив Ходжес.

Нагадаємо, що у серпні група найманців «Вагнер» зареєструвалася у Білорусі як освітня організація. Про це свідчить інформацією у білоруському Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і індивідуальних підприємців. З липня найманці почали прибувати колонами до села Цель поблизу Осиповичів Могильовської області. Невдовзі міністерство оборони Білорусі оголосило, що його війська проведуть спільні військові навчання з бойовиками «Вагнера» поблизу кордону з Польщею та опублікувало відео, на яких видно, як найманці тренують білоруських бійців. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі