Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати виділять додаткові 1,3 млрд доларів на допомогу Україні у відновленні після російського вторгнення. Про це повідомляє Bloomberg.
Більша частина коштів буде спрямована на відновлення зруйнованої енергосистеми країни та критично важливої інфраструктури - від портів до залізничних ліній та прикордонних переходів.
"Відновлення - це більше, ніж просто забезпечення людей тим, що їм потрібно для виживання - їжею і водою. Відновлення - це закладення фундаменту для процвітання України як безпечної, незалежної країни, повністю інтегрованої з Європою та пов'язаної з ринками по всьому світу", - сказав Блінкен на конференції з відновлення України в Лондоні.
Згідно із заявою Державного департаменту, нове фінансування збільшує загальний обсяг американської допомоги Україні до 64 мільярдів доларів. Гроші США додадуться до значно більшого пакету фінансової допомоги від Єврокомісії, яка запропонувала 55 мільярдів доларів для фінансування поточних витрат українського уряду та нагальних пріоритетів реконструкції.
Виступаючи на конференції, Блінкен сказав, що США виділять 520 мільйонів доларів на ремонт і модернізацію української енергосистеми, а 657 мільйонів доларів підуть на відновлення зруйнованої критично важливої інфраструктури, включаючи залізничні лінії, порти і прикордонні переходи. Ще 100 мільйонів доларів підуть на оцифрування української митної системи, щоб "підвищити швидкість і знизити рівень корупції".
Українська влада впевнена, що західні партнери та інвестори, згадуючи «відбудову», думають про «план Маршалла», насправді ж на думці у них Афганістан. Тож можна зрозуміти скепсис, з яким зустрінуть на Конференції з питань відновлення України енергетичні проекти від пана Шурми, де атомної генерації більше, ніж УРСР збудувала, кількість вітряків зростає в сто разів, а електромобілей — більше, ніж усіх автівок у країні зараз. Чим усе це може відгукнутися, читайте в тексті Миколи Теслі «Конференція у Лондоні та «Енергоатом»: тепер наш час їсти».