Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіків молодше 25 років

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіків молодше 25 років © Getty Images
Зниження призовного віку викликало багато питань.

В Україні знизили граничний вік призову на строкову службу з 27 до 25 років. Відповідне рішення ухвалили у Верховній Раді.

Адвокат Богдан Пересада пояснив, чи можуть мобілізувати чоловіка молодше 25 років.  

Він підкреслив, що якщо чоловіку немає 25 років і він має статус «призовник» - мобілізувати без згоди не мають права, якщо ж статус «військовозобов’язаний» –  то мобілізувати його можуть.

Призов військовозобов’язаних під час мобілізації врегульовано Законами України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про військовий обов'язок і військову службу». Відповідно до статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»: «призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

Призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань.

Під час дії особливого періоду військова служба (для контрактів) для військовослужбовців продовжується у порядку, визначеному частиною дев’ятою статті 23 цього Закону.

У разі оголошення демобілізації звільнення з військової служби військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

Відповідно до частини дев’ятої статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»:

  • призовники - особи, приписані до призовних дільниць;
  • військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
  • резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Згідно до частини першої статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли граничного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Таким чином, призову під час мобілізації підлягають саме резервісти та військовозобов’язані. Якщо чоловік має статус «військовозобов’язаного» та зарахований в запас, то його можуть мобілізувати.

Українським законодавством передбачені категорії осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації. Нагадаємо, чи можуть призвати чоловіка, що здійснює постійний догляд за близькою людиною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі