Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіків молодше 25 років

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіків молодше 25 років © Getty Images
Зниження призовного віку викликало багато питань.

В Україні знизили граничний вік призову на строкову службу з 27 до 25 років. Відповідне рішення ухвалили у Верховній Раді.

Адвокат Богдан Пересада пояснив, чи можуть мобілізувати чоловіка молодше 25 років.  

Він підкреслив, що якщо чоловіку немає 25 років і він має статус «призовник» - мобілізувати без згоди не мають права, якщо ж статус «військовозобов’язаний» –  то мобілізувати його можуть.

Призов військовозобов’язаних під час мобілізації врегульовано Законами України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про військовий обов'язок і військову службу». Відповідно до статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»: «призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

Призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань.

Під час дії особливого періоду військова служба (для контрактів) для військовослужбовців продовжується у порядку, визначеному частиною дев’ятою статті 23 цього Закону.

У разі оголошення демобілізації звільнення з військової служби військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

Відповідно до частини дев’ятої статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»:

  • призовники - особи, приписані до призовних дільниць;
  • військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
  • резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Згідно до частини першої статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли граничного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Таким чином, призову під час мобілізації підлягають саме резервісти та військовозобов’язані. Якщо чоловік має статус «військовозобов’язаного» та зарахований в запас, то його можуть мобілізувати.

Українським законодавством передбачені категорії осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації. Нагадаємо, чи можуть призвати чоловіка, що здійснює постійний догляд за близькою людиною.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі