Зниження призовного віку: що змінилося для військовозобов’язаних

Поділитися
Зниження призовного віку: що змінилося для військовозобов’язаних © Bumble-Dee / depositphotos
Граничний вік призову на строкову військову службу знижено до 25 років.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які введені через військову агресію РФ. В Україні знизили граничний вік призову на строкову службу з 27 до 25 років. Відповідне рішення ухвалили у Верховній Раді. Видання УНІАН розповіло, що це означає для військовозобов'язаних чоловіків та чи змінюється щось для них під час мобілізації.

З якого віку можуть призвати в армію

Відповідно до змін, у мирний час чоловіки, які досягнуть 25 років, будуть звільнені від строкової військової служби. При цьому у воєнний час на військовий облік тепер прийматимуть чоловіків не з 27, а з 25 років.

Міністр оборони Олексій Резніков обґрунтував зниження віку призову необхідністю поповнення мобілізаційного резерву. Раніше граничний призовний вік становив 27 років. Якщо чоловікові виповнювалося 27 років і він не служив в армії, то мобілізувати його не могли.

Так, згідно із новим законопроєктом, розширюється коло осіб, які можуть бути мобілізовані, за рахунок призовників віком 25 і 26 років, які раніше мобілізації не підлягали.

Деякі юристи дотримуються думки, що реформа принципово нічого не змінить, адже під час загальної мобілізації можуть призвати будь-якого повнолітнього чоловіка. Так, у ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» немає згадок про призовний вік. Є лише уточнення про часткову мобілізацію – від неї звільняються чоловіки, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені в запас.

Раніше ми писали, що деякі категорії громадян в Україні можуть залучити до цільової мобілізації, яка спрямована на відновлення об'єктів інфраструктури після бойових дій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі