Загальна мобілізація: коли повістка вважається врученою на законних підставах

Поділитися
Загальна мобілізація: коли повістка вважається врученою на законних підставах © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Це залежить від багатьох факторів.

В Україні оголошена загальна мобілізація під час якої чоловіки призовного віку отримують повістки. Начальниця пресслужби Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Марія Левко пояснила, хто та де може вручати повістки військовозобов’язаним, пише Zaxid.net.

Вона нагадала, що відповідно до п.3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період. Тож повістку може отримати будь який чоловік віком від 18 до 60 років.

Де можуть вручити повістку під час мобілізації

Законодавством на сьогодні не визначено порядку, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можуть вручити особисто в руки в будь якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання.

Хто може вручити повістку

Вручати повістку може представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків. Також повістки можуть вручати безпосередньо посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Для того, щоб вручити повістку, насамперед необхідно встановити особу, якій вона вручається. У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і в разі запиту надавати їх для перевірки уповноваженій особі. Такими уповноваженими особами є представники Національної поліції України.

Повістка має бути вручена особисто. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис.

Військовозобов’язані мають пройти військово-лікарську комісію, яка визначить ступінь їх придатності до служби. Нагадаємо, яке покарання може загрожувати за неявку по повістці та ігнорування вже початого проходження ВЛК.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі