Загальна мобілізація: чи може звільнитися зі служби родич загиблого військового

Поділитися
Загальна мобілізація: чи може звільнитися зі служби родич загиблого військового © Getty Images
На жаль війна забирає багато життів.

В Україні триває загальна мобілізація. В цей час чоловіки продовжують отримувати повістки та можуть вступити до лав ЗСУ.

Юристка Діана Тернова пояснила, чи може звільнитися з військової служби родич загиблого військовослужбовця.

Вона нагадала, що в Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» були внесені зміни, які передбачали можливість отримати відстрочку для жінок та чоловіків, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану. Проте, раніше звільнитися на даній підставі було неможливо.

Але віднедавна відбулися певні зміни в законодавстві, що стосуються розширення підстав на звільнення з військової служби, які закріплені у статті 26 закону «Про військовий обов’язок і військову службу». А саме, звільнення у разі якщо їхні близькі родичі загинули чи зникли безвісти в період воєнного стану, а саме:

«якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану».

Загибель означає смерть людини, підтверджену офіційними джерелами, яка стала наслідком військових дій. Зникнення безвісти означає, що особу не можна знайти і відсутні будь-які підтверджені відомості про її місцезнаходження чи долю.

Наприклад, якщо у військовослужбовця загинув брат, який проходив службу та загинув під час захисту Батьківщини, то інший зможе звільнитися з військової служби написавши рапорт на звільнення та додавши підтверджуючі документи загибелі свого родича та родинні зв’язки.

Юристка наголосила, що це не стосується цивільних осіб, які померли чи пропали під час війни. Також це стосується лише близьких родичів перелічених у даній статті.

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №9566, яким пропонується змінити підхід до мобілізації українців. Метою законопроєкта є підвищення мотивації до захисту Вітчизни та оптимізація мобілізаційної діяльності для досягнення комплексного позитивного результату у справі зміцнення обороноздатності держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі