До Верховної Ради внесли законопроєкт, яким пропонується провести «мобілізацією здорового глузду»

Поділитися
До Верховної Ради внесли законопроєкт, яким пропонується провести «мобілізацією здорового глузду» © Getty Images
Автори документа пропонують мобілізувати «лише вмотивованих громадян».

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №9566, яким пропонується змінити підхід до мобілізації українців.

Метою законопроєкт є підвищення мотивації до захисту Вітчизни та оптимізація мобілізаційної діяльності для досягнення комплексного позитивного результату у справі зміцнення обороноздатності держави.

У пояснювальній записці до документа сказано, що захист Вітчизни можуть забезпечити лише вмотивовані громадяни, які готові і фізично, і морально воювати проти рашистських окупантів.

«Водночас, намагання примусом і погрозами мобілізувати громадян на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібної соціальної напруги, а також створює приємне для ворогів враження, ніби в Україні не вистачає сміливих патріотів, які готові захищати Вітчизну зі зброєю в руках», – йдеться у документі.

Ініціатор законопроєкту Георгій Мазурашу зазначив, що для зміцнення обороноздатності важливу роль відіграє економічний стан країни, зайнятість населення у різних секторах економіки, поповнення бюджету (з якого фінансуються військові потреби).

«Інших сміливих патріотів, які потенційно готові боронити Вітчизну зі зброєю в руках, треба фахово виявляти і працювати з ними, щоби вони дійшли до фізичної і моральної готовності виконувати бойові завдання. А ті, які з різних причин не можуть/хочуть воювати, мають бути залучені до роботи на економіку, від якої залежить обороноздатність», – йдеться у пояснювальній записці.

У документі наголошується, що у справі Оборони варто розраховувати суто на вмотивованих патріотів, і всіляко підвищувати мотивацію до захисту Вітчизни, а інших громадян максимально залучати до роботи на економіку, від якої залежить і обороноздатність.

Також у пояснювальній записці зазначається, що якщо внести запропоновані зміни, «військкомати» зможуть сконцентруватися на роботі з вмотивованими патріотами, а інші громадяни, без потреби тікати і ховатися від повісток, будуть працювати на економіку.

«Це реалістичний, мудрий і прагматичний підхід, який неминуче дасть комплексний позитивний ефект і дозволить нам бути сильнішими у протистоянні проти рашистської агресії. У народі це називають «мобілізацією здорового глузду», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, чи можна в Україні знімати вручення повістки на відео.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі