Воєнний стан: що треба знати військовому, який отримав поранення

Поділитися
Треба знати, як підтвердити цей факт.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато сміливих українців боронять країну від ворога. Нажаль, військовослужбовці часто отримують поранення.

Юристи «Безоплатної правової допомоги» пояснили, як військовому оформити поранення.

При пораненні військового доправляють до найближчого польового медичного (сортувального) пункту (частини) для первинної допомоги. Далі його направляють на лікування.

Чи треба військовому повідомляти свою військову частину про поранення

Представник медзакладу повинен в документальній формі доповісти про прибуття військового з пораненням командиру військової частини. Але краще військовому зробити це самостійно – повідомити про своє перебування безпосередньому командиру та заступнику командира зі стройової роботи, щоб уникнути обвинувачення в самовільному залишенню частини.

Залежно від важкості поранення лікування може відбуватися в спеціалізованому медичному блоці при військовій частині, військових закладах охорони здоров’я Міноборони (військових госпіталях) або в цивільних медичних установах.

Для чого потрібна довідка про обставини травми

Довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) є одним з найважливіших документів.  Кожен з факторів у цій довідці впливає на висновок ВЛК та МСЕК та на розмір одноразової грошової допомоги у разі встановлення групи інвалідності або часткової втрати працездатності.

У цій довідці зазначаються:

  • умови отримання поранення;
  • місце та час отримання поранення;
  • та виключення того, що поранення було отримано під впливом алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Щоб отримати довідку про обставини травми треба подати рапорт на свого командира: самостійно або через військово-медичну установу, де лікується військовий.

Строки видачі довідки залежать від службового розслідування, яке має тривати до місяця. Проте в окремих випадках може бути продовжено до двох місяців.

Якщо у наданні довідки відмовляють, то треба вимагати від командира письмову відмову на рапорт з поясненням причин відмови. Далі варто звернутися зі скаргою до штабу оперативного командування або до Військової служби правопорядку протягом місяця з дня видачі відмови.

Якщо відмову не надали – скаржитися на бездіяльність командира, долучивши до скарги копію рапорту.

Приклад рапорту та скарги.

Навіть під час війни військові мають право на відпустки. Нагадаємо, що треба знати військовому, який йде у відпустку.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі