Воєнний стан: яке покарання загрожує за зйомку позицій ЗСУ

Поділитися
Воєнний стан: яке покарання загрожує за зйомку позицій ЗСУ © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Нажаль, такі ситуації трапляються часто.

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні оголошено воєнний стан, який передбачає окремі правові норми. В цей час бувають ситуації, коли громадяни викладають в мережу фото української військової техніки, що може серйозно зашкодити захисникам.

Адвокат Павло Кисличенко пояснив, яке покарання передбачене за зйомку та публікацію позицій ЗСУ. Він нагадав, що 24 березня 2022 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №7189, відповідно до якого вводиться кримінальна відповідальність за зйомку та публікацію позицій ЗСУ. Мова йде про доповнення статті 114 Кримінального кодексу України. 

Адвокат наголосив, завдяки месенджерам та соціальним мережам в перші дні війни ми отримували багато інформації про переміщення військ противника та просування ЗСУ. Інформація, в такому випадку, стає доступною для всіх, в тому числі – для нашого ворога.

Російські розвідувальні служби постійно аналізують соцмережі для отримання інформації про переміщення наших захисників. Саме тому фото- та відеоматеріали за умови активного поширення соцмереж стали справжньою зброєю. Таким чином, поширення інформації в умовах війни – питання національної безпеки.

Стаття 114-2 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за наступні дії:

  • поширення інформації про переміщення, направлення озброєння, зброї та бойових припасів на територію України;
  • поширення інформації про рух, переміщення або розташування ЗСУ чи інших українських збройних формувань.

Відповідно до частини другої статті 114 КК України за зйомку позицій ЗСУ наступає кримінальна відповідальність – позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років.

При цьому головна підстава для притягнення підозрюваних до відповідальності – факт відсутності розміщення чи поширення цієї інформації Міністерством оборони України, Генеральним штабом ЗСУ, Службою безпеки України, Головним управлінням розвідки України.

Якщо ці матеріали були опубліковані, фігуранти справи отримають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 8-ми років.

Якщо дії були вчинені групою осіб за попередньою змовою або з метою надання інформації про позиції та переміщення ЗСУ державі-агресору, це загрожує позбавленням волі на строк від 8-ми до 12-ти років.

Під поширенням інформації розуміють будь-які діяння, пов’язані з доведенням до невизначеного кола осіб певної інформації. Такими діяннями вважаються:

  • публікації в ЗМІ;
  • розміщення в мережі;
  • повідомлення по радіо чи телебаченню.

Через війну, яку розпочала Росія проти України, в країні оголошена загальна мобілізація. Нагадаємо, чи можуть військовослужбовці перевіряти документи військовозобов'язаних на вулиці чи у громадських місцях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі