Багато військовослужбовців з перших днів війни, яку розпочала Росія, стали на захист нашої країни. Під час військової служби трапляються різні ситуації. Іноді військовий може отримати догану.
Юрист Ілля Шипко пояснив, у яких випадках військовий може отримати догану та як її оскаржити. Винесення доган військовослужбовцям відбувається на основі Дисциплінарного статуту Збройних сил України.
Зазвичай догана виноситься за порушення трудової дисципліни. У випадку з військовослужбовцями це може бути наприклад, за спізнення на наряди, перебування під час несення служби в стані алкогольного сп’яніння тощо.
Строк дії догани, що оголошена військовослужбовцю становить два місяця. На цей час не можуть застосовуватися заходи заохочення до такого військовослужбовця. Тобто, отримати премію або інші види заохочення така особа просто не зможе. Якщо строк дії дисциплінарного стягнення (догани) закінчився, то такий військовослужбовець буде вважатися таким, що не має дисциплінарних стягнень та зможе отримувати заохочення.
Способи оскарження догани в ЗСУ
- Звернення з скаргою до вищого керівництва для оскарження винесеної догани. На практиці даний спосіб є малоефективним та зазвичай досягти бажаного результату та оскаржити догану не вдається.
- Звернення з позовною заявою до суду про визнання неправомірним винесення наказу про оголошення догани військовослужбовцю. Цей спосіб хоч і є тривалішим у часі та затратним (оскільки доведеться заплатити судовий збір), але зазвичай за допомогою нього можна досягти бажаного результату.
Нагадаємо, як оскаржити рішення МСЕК та куди необхідно звертатися. Це можна зробити протягом одного місяця.