У МОЗ пояснили, як можна оскаржити рішення медико-соціальної експертної комісії

Поділитися
У МОЗ пояснили, як можна оскаржити рішення медико-соціальної експертної комісії © freepik/freepik
Для цього існує певні правила.

Під час дії воєнного стану в Україні проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) значно спростили. Зараз свої функції МСЕК здійснює за принципом екстериторіальності. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, чи можна оскаржити рішення МСЕК та куди необхідно звертатися.

Куди треба звертатися, щоб оскаржити рішення МСЕК

У МОЗ пояснили, що якщо людина або дитина має інвалідність, але не може пройти повторне обстеження й оформити направлення на МСЕК/ЛКК, тоді строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж шести місяців після його припинення/скасування.

Протягом одного місяця можна оскаржити рішення МСЕК. Для цього потрібно звернутися до самої комісії, яка його приймала, або до центральної чи обласної комісії з письмовою заявою про проведення повторного огляду і винесення нового рішення. Якщо прийняте нове рішення не влаштовує людину, то вона може його оскаржити у Центральній МСЕК МОЗ України.

У відомстві наголосили, що у складних випадках Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, які оскаржують попередні рішення для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця).

«Після відповідного обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які є рекомендаційними для прийняття рішення медико-соціальними експертними комісіями. Крім того, рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді у законодавчому порядку», – пояснили у МОЗ.

Також у відомстві зазначили, що якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права, необхідно звертатися на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.

Раніше ми писали, що в Україні повна або часткова втрата здоров’я дає людині право на отримання статусу непрацездатного (обмежено працездатного) і оформлення пенсії по інвалідності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі