Воєнний стан: чи можна оскаржити постанову про причинний зв’язок травми

Поділитися
Іноді у військових виникає така необхідність.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато військових. Часто вони отримують поранення та після лікування мають пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Фахівці «Юридичної сотні» пояснили, чи можна оскаржити постанову про причинний зв’язок травми.

Якщо висновок про причинний зв’язок травми, поранення, контузії або каліцтва прийнятий без довідки про обставини травми, після отримання довідки військовий можете звернутися до вищої за повноваженнями ВЛК для перегляду і скасування попередньої постанови згідно адміністративно-територіального підпорядкування. Тобто, якщо рішення прийняла ВЛК районного (міського) ТЦК та СП, оскаржити її можна до ВЛК ТЦК та СП областей, міста Києва, крім постанов, які підлягають розгляду, контролю та затвердженню ЦВЛК, ВЛК регіону.

 Постанову про причинний зв’язок травми, поранення, контузії або каліцтва ВЛК приймає відповідно до висновку в довідці про обставини травми або Акті проведення розслідування нещасного випадку за формою у додатку 4 або 5 до Інструкції №332, затвердженої Наказом МОУ від 27.10.2021.

Якщо є підстави, ВЛК переглядає та змінює постанову про причинний зв'язок захворювання, поранення у свідоцтві про хворобу чи довідці ВЛК, при цьому приймає нову, а попередню постанову скасовує. Прийняття ВЛК постанов про встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва) забороняється без:

  • довідки про обставини травми;
  • акта проведення розслідування нещасного випадку за формою у додатку 4 або 5 до Інструкції 332, у разі проведення такого розслідування;
  •  медичної документації про первинне звернення за медичною допомогою після одержання травми (поранення, контузії, каліцтва);
  • витягу з медичної карти стаціонарного хворого;
  • за умови проведення службового розслідування, дізнання, досудового слідства за фактом поранення — матеріалів за їх результатами.

 Штатна ВЛК вивчає документи та в місячний строк із дня їх надходження приймає рішення щодо встановлення причинного зв’язку та інформує військові частини, ТЦК та СП, осіб, які звернулися до штатної ВЛК.

 Порядок встановлення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм та каліцтв зі службою в ЗСУ викладений у главі 21 розділу II Наказу МОУ від 14.08.2008 № 402.

Скаргу на рішення, що оскаржувалось, можна подати до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення з рішенням. Після вказаного терміну скарги не розглядають. Пропущений з поважної причини термін може поновити орган чи посадова особа, що розглядає скаргу. Рішення можна оскаржити до суду.

Українські військовослужбовці мають право на призначення окремих видів пенсій. У 2024 році суми виплат можуть збільшитись. Нагадаємо, як вони можуть змінитися цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі