Мобілізація: як відбувається бронювання працівників

Поділитися
Механізм є досить бюрократичним.

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Але деякі роботодавці можуть бронювати працівників від мобілізації. Юрист компанії Main Business Partner Владислав Гук розповів про головні недоліки механізму бронювання. Про це пише Юридична газета online.

Гук пояснив, що створений Державою механізм бронювання сьогодні є досить бюрократичним. Роботодавцю потрібно пройти велику кількість інстанцій та отримати ряд погоджень для того, щоб забронювати своїх працівників.

За словами юриста, на практиці це виглядає так:

  • готується пакет документів, який направляється до відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування (залежно від підстав бронювання);
  • пакет документів проходить перевірку в декількох органах та передається на погодження в Міноборони;
  • Міноборони направляє документи до Мінекономіки (кінцевий орган), де ухвалюється остаточне рішення з бронювання.

«Основна проблема полягає в тривалості цього процесу, він може займати до 2-х місяців часу, протягом якого підприємство не має на руках жодних документів. В умовах жорсткішої мобілізації та скорочення підстав для отримання відстрочки, бізнесу буде все складніше зберегти кваліфіковані кадри. Компанія може банально не встигнути забронювати свого фахівця», – сказав експерт.

Також, за словами юриста, проблемою є й те, що бронювати працівників можуть тільки критично важливі підприємства.

«І це є не зовсім правильним. Деякі великі компанії, хоча і не виконують держзамовлень, проте відчутно наповнюють бюджет, що є не менш важливим», – наголосив він.

Гук пояснив, що в Україні вже діють електронні системи бронювання.

«Проте, окрім цього, необхідно скоротити терміни розгляду заявок. У той час, як бізнес намагається зберегти свій персонал, який може бути мобілізований, а заднім числом бронювання не зробиш», – резюмував він.

Експерт додав, що посилення мобілізації та неефективний механізм бронювання призведуть до чергової хвилі відтоку кадрів.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що влада планує розробити новий механізм бронювання працівників підприємств, які підлягають призову.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі