Випробувальний полігон і дослідження: як Україна вчиться воювати із «зоопарком» іноземної артилерії

Поділитися
Випробувальний полігон і дослідження: як Україна вчиться воювати із «зоопарком» іноземної артилерії © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Буває так, що зброя з однієї країни не поєднується з іншою.

Україна методично збирає дані про свій різноманітний арсенал західних гармат і боєприпасів, щоб гарантувати ефективне ведення вогню по ворожих цілях. Зокрема для цього побудували випробувальний полігон.

Про це виданню DefenceOne розповів підполковник Юрій Пацкан під час виставки оборонних систем та обладнання DSEI у Лондоні.

Усі західні гаубиці, які передали Україні, мають калібр 155 мм. Але різні країни виробляють снаряди з різною кількістю порохів, тож їхні характеристики можуть відрізнятися. Інколи навіть снаряд може не поміщатися у гармату. Зокрема українським військовим довелося вручну зрізати ребра у міни французького виробництва, щоб вона помістилася у ствол міномета італійського виробництва.

Щоб вирішити цю проблему, Україна побудувала випробувальний полігон, на якому працює команда фахівців з балістики, ІТ-спеціалістів і метеорологів. Вони збирають дані з гармат, вивезених з фронту, з різними боєприпасами іноземного виробництва, а потім розраховують, які балістичні характеристики має снаряд з однієї країни, випущений із гаубиці з іншої країни.

«Ці дані надсилаються українським гарматним розрахункам, що дозволяє їм впевнено використовувати боєприпаси однієї країни в гарматах іншої країни. Таким чином, екіпажі гармат не бояться помилитися з дальністю стрільби», - сказав Пацкан.

Україна також намагається спростити логістику озброєнь, що постачаються з-за кордону, групуючи їх у визначені підрозділи. Наприклад, певний артилерійський підрозділ може використовувати лише американські гаубиці M777 або польські самохідні артилерійські установки Krab.

Пацкан додав, що Україна зараз не має проблем з отриманням нових артилерійських стволів для своїх гармат, що раніше було проблемою через те, що українські артилерійські бригади зношували стволи зі швидкістю стрільби, яка значно перевищувала ту, на яку вони були розраховані.

Водночас, за словами військового, нагальною проблемою для української артилерії є загроза від російського контрбатарейного вогню та баражуючих боєприпасів «Ланцет». Росія використовує різні засоби для виявлення української артилерії, зокрема потужні радари.

Пацкан сказав, що «Ланцети», які коштують менше 40 000 доларів, становлять загрозу для артилерійських екіпажів, чиї власні гаубиці можуть коштувати мільйони доларів. Але Україна використовує сітки, щоб ловити безпілотники до того, як вони завдадуть удару по артилерії.

«Україні доводиться тримати свої гармати прихованими від російських БПЛА. Проте зброя проти дронів і системи радіоелектронної боротьби є можливими засобами захисту», - підсумував Пацкан.

Нагадаємо, компанія BAE Systems заявила, що створила місцевий підрозділ в Україні і підписала угоди з українським урядом, які допоможуть збільшити постачання зброї, обладнання і навчальних послуг до країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі