Російська армія продовжує дистанційно мінувати парки та вулиці деокупованої території Херсонської громади, розповів глава міської військової адміністрації Роман Мрочко в Telegram.
Місцева влада вкотре закликала жителів не наближатися до вибухонебезпечних предметів, оскільки російська міна будь-якої миті може здетонувати, навіть якщо не доторкатися до неї.
Таблички з попередженням про ймовірне дистанційне мінування встановили нещодавно у Придніпровському парку обласного центру. Там вже фіксували випадки підриву містян на вибухівці. Подібні таблички також було раніше встановлені в парках "Херсонська фортеця", Слави та сквері Шевченка.
"Випадки дистанційного мінування з боку ворожого війська в нашій громаді непоодинокі. Найчастіше використовується міна ПФМ-1 "Пелюстка" – найбільш небезпечна саме для людей і тварин", - вказує Мрочко.
Російські війська, всупереч міжнародним конвенціям про заборону використання мін, і надалі активно застосовують зброю невибіркової дії. Гуманітарне розмінування України потребує скоординованості та узгодження дій не лише органів державної влади, а й міжнародної спільноти, громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування, приватного сектору та освітнього середовища. Чи використовує такий підхід Україна? Про це у статті "Стратегія протимінної діяльності-2033. Основні виклики" розповідає заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп`ятий.