Виїзд за кордон для чоловіків: чи зміниться щось з 1 липня

Поділитися
Виїзд за кордон для чоловіків: чи зміниться щось з 1 липня © Getty Images
В країні триває воєнний стан.

В травні Верховна Рада продовжила на 90 днів воєнний стан та загальну мобілізацію. Тепер вона буде тривати до 18 серпня 2023. Під час дії воєнного стану лише окремі категорії чоловіків можуть виїхати за кордон. В липні в Україні він все ще буде діяти, тому обмеження будуть збережені.

Юристка Діана Тернова пояснила, хто з чоловіків може виїхати з країни під час дії воєнного стану. Вона зазначила, що перетинати державний кордон можливо у випадках чітко визначених у Постанові КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».

Перелік підстав, які дозволяють чоловікам виїхати за кордон

Виїзд чоловіка, пов’язаний зі станом здоров’я

  • Особа, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку;
  • особи, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Необхідно наголосити, що особами з інвалідністю вважаються інваліди І, ІІ та ІІІ групи та перелік документів для даної категорії осіб, є вичерпним.

Виїзд чоловіків на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років

Головним критерієм є не факт батьківства, а утримання таких дітей. Тож, якщо чоловік підтвердить даний факт відповідними документами, буде мати право на виїзд.

Виїзд чоловіків, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років

Чоловіку, який самостійно виховує дитину і бажає перетнути кордон, необхідно мати відповідні документи, які підтверджують його право на таку процедуру, це може бути як рішення суду про позбалення батьківських прав матері так і свідоцтво про смерть. Юристка зазначила, що даний перелік документів не є законодавчо визначеним, а тому необхідно враховувати практичні моменти та роз’яснення ДПСУ з даного питання.

Виїзд чоловіків, які супроводжують батьків, дитину або дружину з інвалідністю

Для батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І-ІІ групи перелік документів дещо відрізняється від документів для супроводження дружини-інваліда, а також категорія групи інвалідності. Оскільки для батьків це І-ІІ група, а для дружини будь-яка група інвалідності.

Виїзд чоловіків, які здійснюють супровід осіб з інвалідністю І-ІІ, або осіб, які потребують постійного догляду, чи є опікунами недієздатної особи.

Виїзд чоловіків-військовослужбовців, які їдуть на лікування внаслідок поранень на війні

В даному випадку осоновним і головним документом для перетину кордону буде лист МОЗ про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном та висновок про необхідність направлення особи на лікування за кордон.

Виїзд чоловіків, які постійно проживають за кордоном

За наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно ст. 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду громадян України»

Виїзд чоловіків, які заброньовані за підприємствами

Основними документами є витяг з наказу Міністерства економіки (згідно з пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194 ) та документи про відрядження такої особи за кордон.

Виїзд чоловіків-моряків

У тих випадках, коли вони прямують для:

  • роботи в екіпажах морських суден чи суден внутрішнього плавання;
  • проходження практичної підготовки для такої роботи.

Виїзд залізничників

Рішення про виїзд за межі України приймається на строк не більше шести місяців на підставі листів підприємств залізничного транспорту.

Виїзд спортсменів

Підтвердними документами можуть бути рішення Міністерства молоді та спорту щодо включення до складу учасників спортивного заходу та/або спортивного змагання, або лист міністра молоді та спорту, а у разі його відсутності – особи, яка виконує його обов’язки, до Держприкордонслужби щодо участі зазначених осіб у спортивному заході та/або спортивному змаганні та перетинанні державного кордону відповідними особами.

Також можуть в цей час виїжджати з країни водії та волонтери.

 Мобілізації підлягають чоловіки від 18 до 60 років. Але деякі особи мають відстрочку від призову. Нагадаємо, чи можуть мобілізувати студента, аспіранта або докторанта.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі