В ЄС і НАТО не планують проводити додаткові зустрічі через події в Росії. Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.
За його словами, посли ЄС зустрінуться вранці у понеділок, 26 червня, у Люксембурзі, а потім зустрінуться міністри закордонних справ – як і було заплановано.
НАТО моніторить ситуацію, генеральний секретар вийде із заявами для преси вранці у понеділок у Литві, як і було заплановано раніше.
No extra EU meetings over the weekend due to situation in #Russia. Eu ambs meet mon morning in Luxemburg, followed by EU foreign ministers - just as planned. NATO monitoring, the Sec Gen giving press statements in 🇱🇹on Mon morning as envisaged before.
— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) June 24, 2023
Крім того, Йозвяк повідомив, посилаючись на слова представника ЄС, що блок уважно стежить за ситуацією і перебуває в постійному контакті з послом у Москві, а також продовжує внутрішні консультації з державами-членами.
“Ми також контактуємо з нашими партнерами. Те, що ми спостерігаємо, є внутрішнім російським питанням", - йдеться у дописі.
EU spokes on #Russia: “we are following the situation carefully and are in permanent contact with our Ambassador in Moscow and continuing our internal consultations with our Member States. We are also contact with our partners. What we are witnessing is an internal Russian issue”
— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) June 24, 2023
Увечері 23 червня ватажок ПВК "Вагнера" Євгєній Прігожин оголосив війну Міноборони РФ, звинувативши регулярну армію в ударах по таборах вагнерівців. У відповідь на це відомство Сєргєя Шойгу офіційно заявило, що Прігожин став організатором збройного заколоту. Міноборони РФ закликало вагнерівців та представників інших силових відомств не реагувати на заклики Прігожина. За даними росЗМІ, у Кремлі не виключають можливість збройного перевороту. Наразі відомо, що колони з 25 тисяч вагнерівців рухаються кількома містами Росії у бік Москви.
Чи є протистояння вагнерівців із військовими, Прігожина з Шойгу та губернаторами початком російської смути? Про це — у статті Володимира Кравченка "Провісник російської смути: навіщо Прігожину протистояння всередині еліти?".