В бюджетній декларації уряд прогнозує скоротити оборонний бюджет майже на 50% у 2026 році 

Поділитися
В бюджетній декларації уряд прогнозує скоротити оборонний бюджет майже на 50% у 2026 році  © https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua
З 2,2 трильйона гривень видатки мають скоротитися до 1,5 трильйона

Бюджетна резолюція, ухвалена урядом на 2025-2027 роки, передбачає скорочення видатків на оборону у 2026 році. Стрімке зменшення витрат передбачено у 2026 році, водночас у 2025 році видатки ще сягатимуть 2,2 трильйона гривень. Текст бюджетної резолюції опублікував перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Відповідно до тексту, видатки на безпеку і оборону визначено основним пріоритетом бюджету. “Обсяги видатків державного бюджету на середньостроковий період на безпеку і оборону визначено на 2025 рік у сумі 2 226,8 млрд гривень; 2026 рік – 1 626,8 млрд гривень, 2027 рік – 1 532,8 млрд гривень. Зазначені обсяги видатків переглядатимуться під час підготовки проектів законів про Державний бюджет України на відповідний рік з урахуванням рішень керівництва держави, тривалості та інтенсивності воєнного конфлікту”, – вказано у резолюції.

На що витрачатимуть бюджетні кошти, спрямовані на оборону – версія уряду

Як зазначено у тексті резолюції, гроші на національну безпеку та оборону будуть спрямовуватись на розвиток сектору безпеки з метою організації всеохоплюючої оборони України, включно зі створенням системи територіальної оборони і руху опору.

Також витрачатимуться гроші для забезпечення прикриття з повітря та моря простору держави зі створенням системи ефективного спостереження вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів, захисту державного кордону України.

У тексті резолюції також вказано, що гроші для цього напрямку видатків будуть сконцентровані на забезпечення потреб в озброєнні, військовій та спеціальній техніці, придбанні ракет і боєприпасів.

Уряд також передбачає в перспективі, що згадані кошти будуть потрібні для забезпечення переходу збройних сил та інших складових сил оборони до комплектування на контрактній базі, насамперед за спеціальностями, які важливі для боєздатності ключових підрозділів та напрямків.

Як повідомлялось раніше, показники бюджетних доходів у січні-березні 2024 року дещо покращилися, а видатки повільно знижувалися. Однак бюджетні дисбаланси залишалися значними, а державний борг України продовжував зростати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі