Уже 16 країн Європи запропонували надати Україні допомогу через Механізм цивільного захисту Європейського Союзу після знищення російськими окупантами дамби на Каховській гідроелектростанції, повідомила Єврокомісія в Telegram. До названих минулого тижня 12 держав долучилися також Болгарія, Естонія, Латвія та Швеція.
Як розповіли в ЄК, залучені країни доставили в постраждалі райони цистерни з водою, човни, рятувальне обладнання, насоси для відкачування води, генератори та інші “життєво необхідні” техніку й обладнання.
Також Євросоюз розгорнув три мобільні водоочисні станції з метою вирішення проблем із доступом до питної води на території, яка постраждала від підриву ГЕС. Згідно з повідомленням, кожна така станція може виробляти 120 тисяч літрів чистої води на добу.
"Гуманітарні партнери ЄС в Україні переорієнтували свою поточну діяльність на надання життєво необхідної допомоги постраждалому населенню, включаючи постачання питної води, готових до вживання продуктів харчування, грошової допомоги та розподіл обладнання для об’єктів укриття", – додали в Європейській комісії.
Там також зазначили, що Євросоюз мобілізував додаткові 500 тисяч євро на подальшу підтримку гуманітарних операцій в постраждалій зоні для задоволення нагальних потреб на тлі руйнування греблі. "Це на додаток до 200 мільйонів євро гуманітарної допомоги, вже виділених Україні у 2023 році", – уточнили в пості.
Раніше повідомлялося, що уряд Латвії ухвалив рішення виділити нашій державі 450 тисяч євро для ліквідації наслідків знищення станції.
Через підрив росіянами Каховської ГЕС опинилися під водою 600 квадратних кілометрів Херсонської області, з них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег. Внаслідок підтоплення на контрольованій Україною території загинули щонайменше десять людей, ще 42 громадянина вважаються зниклими безвісти. Станом на 14 червня на правому березі Херсонщини підтопленими лишаються 28 населених пунктів.
У Головному управлінні розвідки України розповіли, що окупанти довго готувалися до теракту на ГЕС. За даними президента Володимира Зеленського, знищити об'єкт ззовні фізично неможливо, тому підрив могли здійснити зсередини. Про те, що, скоріш за все, саме Росія підірвала дамбу сказали й кілька західних лідерів. Після повного руйнування Каховської ГЕС рівень води в Каховському водосховищі впав нижче "мертвої точки" 8 червня.
Ігор Маскалевич переконаний, що катастрофа на Каховській ГЕС – не остання техногенна аварія, до якої повинна бути готовою Україна. Чому? Читайте в тексті "Каховка – анонсований злочин".