Україна в четвер, 20 квітня, офіційно стала учасницею Механізму цивільного захисту Європейського Союзу, який спрямований на допомогу державам, постраждалим від стихійних лих, повідомила пресслужба Європейської комісії в Telegram.
Як розповіли там, через цю структуру Україна отримує екстрену допомогу від усього ЄС з початку повномасштабного вторгнення Росії. У межах операції, яка стала найбільшою та найтривалішою для Механізму, в нашу державу відправили понад 88 тисяч тонн рятувального обладнання, продуктів харчування і медикаментів. Нещодавно було передано більше тисячі електрогенераторів зі стратегічних резервів Євросоюзу.
"Тепер, ставши повноправним членом, Україна також зможе направляти допомогу через Механізм в той час, коли інша країна опиниться в кризовій ситуації", – зазначили в Єврокомісії.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко розповів на Міжнародному саміті міст і регіонів, що відповідну угоду розробляли останні півроку. Документ сприяє створенню спільного середовища безпеки нашої країни та ЄС, пише "Суспільне".
"Цей договір відкриває для України двері у велику сім'ю Європейського Союзу. Це робить нас повноцінними учасниками системи міжнародної координаційної допомоги й реакції на будь-які наслідки надзвичайних подій. Як в країнах Євросоюзу, так і в нашій державі", – сказав Клименко.
Європейська комісія також оголосила про надання Україні додаткових 55 мільйонів євро на гуманітарну підтримку на додачу до вже виділених у 2023 році 145 млн євро. Гроші мають піти на підготовку до наступної зими.
Днем раніше ЄС назвав заступницю глави Директорату Єврокомісії з питань добросусідства та переговорів з розширення Катаріну Матернову своїм наступним послом у Києві.
Україна сподівається, що восени Євросоюз прийме рішення щодо початку переговорів з нашою країною про вступ. Чи розпочинати ці переговори, висловиться кожна країна. І так само всі 27 держав дозволятимуть Україні (чи ні) крок за кроком рухатися до членства. Але перше слово належатиме "експертам-українологам" – країнам, які щоденно стикаються з її територією, економікою, громадянами, її проблемами й викликами. Що ми маємо зробити, аби їхні голоси були однозначно на нашому боці? Про це – в статті експосла України в ЄС Андрія Веселовського "Україна і "ближнє зарубіжжя": стати "своїми"".