Безпека України залежить від довгострокових зобов'язань Заходу — Foreign Affairs

Поділитися
Безпека України залежить від довгострокових зобов'язань Заходу — Foreign Affairs © Генеральний штаб ЗСУ
Україна потребує більшого, ніж антикризовий менеджмент.

Минулого місяця Конгрес США схвалив пакет допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів. Але дефіцит боєприпасів, спричинений багатомісячною бездіяльністю Вашингтона, підірвав українські передові позиції й залишив міста та критично важливі об'єкти інфраструктури вразливими до ракетних обстрілів Росії. Крім того, російські військові розпочали наступ в Харківській області.

Американська допомога має допомогти Україні стабілізувати фронт і захистити небо. Але українській армії також терміново потрібно більше солдатів. Військові експерти вважають, що Україні необхідно потроїти призов новобранців, щоб підтримувати оборонні операції на нинішньому рівні бойових дій. Київ намагається вирішити проблему нестачі особового складу і звернувся до партнерів по НАТО з проханням допомогти в підготовці новобранців в Україні, повідомляє Foreign Affairs.

Додаткова зброя й поповнення лав ЗСУ, хоч і є критично важливими, але залишається глибша проблема: відсутність узгодженої стратегії протистояння довгостроковій загрозі, яку Росія становить для України й для європейської безпеки. Понад два роки Київ та його партнери працювали в режимі антикризового управління, плануючи свої дії з інтервалом у місяці, а не в роки.

"Але такий короткостроковий підхід більше не відповідає поставленим цілям і не є стійким. Зараз має бути зрозуміло, що не існує короткого шляху до закінчення цієї війни — чи то на полі бою, чи то через політичний і економічний тиск на Москву. Тому Україні, за допомогою Сполучених Штатів та інших країн, потрібне стратегічне бачення, яке б зосереджувалося на зміцненні її обороноздатності та відновленні системи стримування в довгостроковій перспективі", — зазначає журнал.

Заява Державного секретаря США Ентоні Блінкена в Києві 14 травня про те, що Сполучені Штати планують підписати десятирічну двосторонню угоду про безпеку з Україною, є кроком у правильному напрямку. Поряд з подібними угодами, підписаними Києвом з кількома іншими партнерами, це стане сигналом для Росії, що, хоча Україна навряд чи вступить до НАТО найближчим часом, Сполучені Штати і Європа захистять її.

Але ще більше можна зробити для розробки послідовної довгострокової стратегії безпеки для України. Щоб заперечити здатність Росії перемагати на полі бою, Україна повинна розбудовувати свої Збройні сили і оборонну промисловість таким чином, щоб мати можливість розгортати і підтримувати сили і засоби, які одночасно послаблюють військовий потенціал Росії і зроблять майбутнє російське вторгнення малоймовірним.

А Захід повинен розробити плани на випадок непередбачуваних обставин, щоб накласти на Росію значні витрати, якщо вона знову нападе на Україну після досягнення гіпотетичної угоди про припинення вогню. А щоб зробити ці плани надійними в очах Москви, західні країни повинні взяти на себе зобов'язання, в ідеалі в юридично обов'язковій формі, забезпечити їх ресурсами. Саме тут безпекові угоди України зі Сполученими Штатами та іншими союзниками по НАТО, якщо вони будуть належним чином виконані і забезпечені ресурсами, матимуть вирішальне значення.

"Досягнення тривалого миру неможливе без чіткого бачення довгострокової безпеки України. Кремль повинен зрозуміти, що його мета підкорити Київ недосяжна — ні зараз, ні коли-небудь", — повідомляє Foreign Affairs.

Розбудова майбутньої української армії вимагатиме систематичного військового планування, визначення пріоритетів і передбачуваної підтримки Заходу протягом тривалого періоду. А Сполучені Штати повинні очолити своїх союзників у закріпленні цих довгострокових зобов'язань у спосіб, який заслуговує на довіру і витримає електоральні періоди.

Російське керівництво має зрозуміти, що його важелі впливу на Київ будуть продовжувати зменшуватися в міру того, як спроможність України зростатиме, підкріплена непохитною прихильністю Заходу до довгострокової безпеки країни. Незалежно від того, чи хтось вірить, що війна закінчиться на полі бою, чи за столом переговорів, стратегія розбудови обороноздатності й стримування України, одночасно демонструючи непохитність позиції Заходу, є найкращим способом встановлення тривалого миру в Європі.

Раніше ми повідомляли, що Україна все ще може відновити свої позиції на полі бою за умови рішучої військової підтримки з боку Заходу. Тільки тоді, Україна зможе досягти результату, який більшість її народу вважатиме перемогою.



 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі