Жителі прикордонних районів Росії налякані перспективою того, що ЗСУ можуть дозволити застосовувати західну далекобійну зброю по території їх країни, повідомляє Sky News. Якщо США дозволять захисникам використовувати для цього ATACMS, в зоні їх ураження вперше за 80 років опиниться місто Орел. Востаннє війна була там ще у 1941-му.
"Я хвилююся, звичайно, хвилююся. Але я сподіваюся, що вони до нас не дійдуть. Я дуже на це сподіваюся", — сказала місцева жителька Ольга.
За словами журналістів, не усі громадяни РФ хотіли з ними спілкуватися. Дехто стверджував, що Британія — ворог для РФ.
"Захід зараз дасть дозвіл, і ракета влучить туди, де ми стоїмо. А де ми будемо? На цвинтарі", — впевнений один з них.
А дехто все ще сподівається, що російська армія захистить їх від далекобійних ударів ЗСУ.
У матеріалі сказано, що у місті Орел сьогодні триває звичайне життя. Про війну там нагадують плакати з закликом до мобілізації, укриття на випадок повітряних тривог та місця для прийому біженців з Курської області. Останні два пункти — приклад того, що не все йде за планом диктатора Владіміра Путіна.
"На війні бувають помилки. Але я вірю, що все вийде і все буде добре... Якби вони не почали "СВО", Україна просто напала б на Росію", — вважає Анна, яка втекла з прикордонного населеного пункту Рильськ.
Тим часом 85-річна Людміла, яка тікала з міста Суджа, все одно впевнена, що РФ переможе у війні.
"Ми завжди перемагали. Ми так довго воювали з французами, давно воювали з німцями і перемогли, монголів і татар. Російський народ завжди перемагав, тому що він такий мужній і добрий. Він не хоче війни", — сказала вона.
Нагадаємо, за даними The Times, США дозволять ЗСУ далекобійні удари по території Росії, але лише за допомогою британських ракет Storm Shadow і французьких Scalp, адже у Лондоні та Парижі підтримують такий крок. Проте на застосування американських ATACMS заборона збережеться, оскільки у Вашингтоні все ще бояться ескалації. Це питання американський лідер Джо Байден та британський прем'єр Кір Стармер обговорюватимуть сьогодні у Нью-Йорку.
Про те, чому союзники не дозволяють Україні бити по Росії далекобійною зброєю та коли США все ж таки ухвалять необхідне для Києва рішення, розповідає Володимир Кравченко у статті "Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії".