Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський не знає, чи відкличе його країна у Росії ліцензію на виробництво безпілотників, яке налагоджено в Єкатеринбурзі з 2010 року на «Уральському заводі цивільної авіації». Про це він сказав в інтерв'ю Тетяні Силіній та Володимиру Кравченку для ZN.UA – «Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський: «Ізраїль уже десятки років розраховує виключно на себе. Впевнений, що Україна прийде до того ж самого».
«На жаль, не володію інформацією. Справді, була угода. Єдина, мабуть, в оборонній сфері між Росією та Ізраїлем. Але що зараз відбувається у цій сфері, чесно кажучи, не знаю», – сказав Бродський, відповідаючи на питання про військове співробітництво між Ізраїлем та Росією.
До цього посол Бродський розповідав, що Ізраїль не передає Україні озброєння, бо боїться витоку технологій в Іран. При цьому Іран співпрацює із Росією.
«Ми відкрито говоримо, що нас непокоїть військова співпраця Росії з Іраном. Ми маємо обмін інформацією з цього приводу. У тому числі й з Україною. Нещодавно до України приїжджали два депутати ізраїльського парламенту – Юлій Едельштейн і Зеев Елькін. Їм показували іранські дрони, які росіяни використали проти України. За нашими даними, ці безпілотники передавалися Іраном під час війни, а не, як стверджує іранська влада, «до війни». Ми маємо абсолютно чітку інформацію, яка підтверджує, що останнім часом Іран передавав дрони Росії», – розповів Бродський.
Нагадаємо, що в жовтні 2022 року президент Ізраїлю Іцхак Герцог заявив, що влада Ірану брешуть, коли заявляє, що не поставляє в Росію дрони-камікадзе Shahed 136 під час війни і готовий це довести.
Раніше Україна, США, Велика Британія, Франція та Албанія звернулися до генсека ООН із заявою провести розслідування військової співпраці Ірану та Росії, зокрема щодо передачі дронів у порушення резолюцію Радбезу ООН 2231 від 20 липня 2015 року. Але в ООН не поспішають вивчати уламки іранських дронів в Україні.
Ще в лютому видання The Wall Street Journal повідомило, що Росія та Іран збираються будувати новий завод із виробництва безпілотників на території Російської Федерації. У червні цю інформацію підтвердили у Білому домі, уточнивши, що завод будується в Татарстані, в особливій економічній зоні «Алабуга», і розпочне повноцінну роботу на початку 2024 року.