Офіс французького президента Еммануеля Макрона опублікував заяву після першої за час російського повномасштабного вторгнення телефонної розмови глави України Володимира Зеленського з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Єлисейський палац висловив підтримку будь-яким дискусіям для повернення миру, але з дотриманням основних інтересів Києва.
"Ми заохочуємо будь-який діалог, який сприяє вирішенню конфлікту в повній відповідності з фундаментальними інтересами України та міжнародним правом", – йдеться в заяві.
Там додали, що на цьому ж наголосив і Макрон під час свого недавнього візиту в Пекін, де провів зустріч з Сі Цзіньпіном. Тоді президент Франції просив свого китайського колегу "привести Росію до тями" або хоча б не надсилати їй зброю для війни проти України.
Лідери домовилися, що будуть разом працювати над якомога швидшим завершенням бойових дій і початком відповідних переговорів. Водночас, сам Макрон говорив"Думаю, що Китай робить те ж спостереження, що і ми: зараз відбувається воєнний етап. Українці чинять опір, і ми їм допомагаємо. Зараз не час для переговорів".
Раніше повідомлялося, що президент Франції Еммануель Макрон прагне "компенсувати" низку невдалих дипломатичних вилазок, звернувшись до КНР з планом, який, на його думку, потенційно може призвести до переговорів України та РФ. Французький лідер, ймовірно, намагається самостійно керувати зовнішньою політикою за допомогою власних радників, а дипломатів просто ставлять перед фактом.
Візит президента Франції до Китаю, який багато хто в Європі та США назвав "катастрофою" та "провалом", завершився, але луна від нього й досі дратує слух прибічників євроатлантичної єдності. Еммануель Макрон відзначився своїми вельми контроверсійними тезами у виступах та інтерв’ю. Що стоїть за ними й кому вони вигідні, читайте в статті екс-посла України у Франції та США Олега Шамшура "Як дядько Сі намагається відірвати Європу від дядька Сема руками Макрона".