Макрон просив Сі «привести Росію до тями» або хоча б не йти ва-банк з Путіним – Axios

Поділитися
Війна в Україні була головною темою зустрічі лідерів Франції і Китаю.

Президент Франції Еммануель Макрон у четвер просив президента Китаю Сі Цзіньпіна «привести Росію до тями» або хоча б не надсилати Росії зброю для війни проти України. Про це повідомляє Axios з посиланням на французького чиновника.

«Макрон і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен зустрілися з Сі в Пекіні під час дії, яку ВВС назвала "хороший поліцейський, поганий поліцейський". Більш агресивна фон дер Ляйен прибула, щойно виступивши з великою промовою про «зменшення ризиків» у відносинах Європи з Китаєм, а Макрон привіз із собою 53 бізнес-лідери, які прагнуть угоди, у свій триденний візит», – сказано у публікації Axios.

Головною темою порядку денного четверга була Україна. Європейські лідери закликали Сі зробити довгоочікуваний дзвінок президенту України Володимиру Зеленському та підкреслили, що будуть наслідки, якщо Сі озброїть свого «любого друга» Владіміра Путіна.

Французький чиновник стверджує, що для Макрона висловлення підтримки спробам Китаю стати посередником між Росією та Україною має стратегічний сенс. Він хоче, щоб Пекін говорив про мир, а не озброював Росію.

Білий дім і багато західних аналітиків відкинули «мирний план» Пекіна як фіговий листок від уряду, який забезпечує «дипломатичне прикриття» для агресії Росії. А Макрон, навпаки, заявив у Пекіні, що пропозиції Сі, хоч і недосконалі, але демонструють «бажання відігравати відповідальну роль і намагатися побудувати шлях до миру». Він також закликав Сі визнати відповідальність Росії за початок війни.

Раніше Макрон проводив регулярні телефонні розмови з Путіним після вторгнення, а тепер він, схоже, робить ставку на те, що переконання швидше вплинуть на поведінку Пекіна, ніж спроби ізоляції. 

«Ми, європейці, помилилися б, дозволивши Росії бути єдиною європейською нацією, яка спілкується з Китаєм», – сказав він після прибуття до Пекіна.

Макрон схильний займати більш помірковану позицію щодо Китаю з низки питань, ніж його колеги в США та деяких інших західних країнах.

Фон дер Ляйен висловлювала занепокоєння з приводу передбачуваної крадіжки китайської інтелектуальної власності, зростаючого торгового дисбалансу блоку з Китаєм і надмірної залежності від Китаю щодо певних товарів. Вона також попередила про експорт певних чутливих технологій до Китаю, що є головним пріоритетом для США

Китайські чиновники та державні ЗМІ визнали фон дер Ляйен занадто близькою до Вашингтона, а посол Китаю в ЄС сказала, що європейські лідери повинні «побачити, де їхні інтереси, а потім протистояти небажаному тиску з боку США».

Не дивно, що Макрон отримав набагато тепліший прийом у Пекіні, ніж фон дер Ляйен, і більше зустрічався з Сі.

Китай намагається позиціонувати себе як «нейтрального посередника» у війні РФ проти України, незважаючи на розвиток відносин з Росією. Пекін запропонував «мирний план», закликаючи до переговорів. Документ Пекіна розкритикували деякі західні лідери. Більше про позицію Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі