У антикорупційному комітеті розповіли, що треба змінити в законопроєкті про мобілізацію

Поділитися
Голова комітету Радіна зауважила, що в Міноборони погодилися з зауваженнями.

Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики виявив у законопроєкті про мобілізацію, зареєстрованому Кабінетом міністрів, низку проблемних положень, які можуть призвести до корупційних ризиків. Голова комітету Анастасія Радіна наголосила у Facebook, що мобілізація має бути справедливою та передбачуваною, відбуватися без корупційних дірок. Вона розповіла про кілька моментів, які треба вдосконалити в документі.

По-перше, депутати з антикорупційного комітету ВР закликають відмовитися від визначення обов'язком органів місцевого самоврядування «забезпечити прибуття» військовозобов'язаних у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Як пояснила Радіна, ОМС можуть надавати транспорт, але не застосовувати примус. До того ж, відсутність уточненого способу забезпечення прибуття здатне породжувати свавілля.

По-друге, рекомендовано чітко визначити строки та умови, за яких ТЦК можуть ініціювати внесення ухилянтів у реєстр боржників для подальших обмежень.

“Керівник ТЦК не має отримати можливість когось внести в реєстр на наступний день після неприбуття (адже неприбуття можливе і з поважних причин), а когось «не помічати» місяцями. Обмеження прав може відбуватися після притягнення особи до відповідальності за порушення обов’язку з’явитися на виклик”, — додала голова комітету.

По-третє, треба прибрати право районних (міських) комісій з направлення для проходження військової служби, а також комісій вищого рівня на власний розсуд давати громадянам відстрочки від базової військової служби (йдеться не про мобілізацію).

“Питань, які потребують ретельного доопрацювання, у законопроекті значно більше. У першу чергу — щодо подолання корупції у ВЛК та МСЕК. Допрацювати потрібно і процедури підтвердження інших обставин, які є підставами для відстрочки від мобілізації”, — уточнила Радіна.

За словами депутатки, згодом на сайті Верховної Ради опублікують детальний висновок антикорупційної експертизи щодо урядового проєкту закону про мобілізацію.

Вона також зазначила, що Міністерство оборони погодилося з зауваженнями. Комітет з питань антикорупційної політики спільно з комітетом з питань національної безпеки, оборони та розвідки, комітетом з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування та іншими представниками влади розробляють зміни процедур і підходів.

У понеділок, 8 січня, також комітет парламенту з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував доопрацювати законопроєкт Кабміну щодо змін у мобілізації, урахувавши положення альтернативних законопроєктів. Було названо низку додаткових зауважень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі