Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики постановив, що законопроєкт Кабінету міністрів України про мобілізацію містить корупційні ризики, заявив у Telegram депутат із фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.
«Тільки що антикорупційний комітет Ради визнав урядовий законопроект про мобілізацію таким, який містить корупційні ризики», - написав він у понеділок, 8 січня, по обіді.
Депутат додав, що у поданому урядом вигляді законопроєкт приймати не можна.
Голова комітету Анастасія Радіна в коментарі «Українській правді» підтвердила такий висновок комітету.
Вона зазначила, що комітет у висновку зазначив, що мобілізація потрібна в Україні, але деякі норми поданого урядом проєкту закону мають корупційні ризики. Про що конкретно йдеться, вона пообіцяла повідомити згодом.
Нагадаємо, 25 грудня у ВР було зареєстровано законопроєкт Кабінету міністрів про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зазнав шквал критики від політиків та представників громадськості. Так, омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. Та згодом він запевнив, що офіс омбудсмена та Міноборони знайшли компроміс в цьому питанні.
Своєю чергою Валерій Залужний та Рустем Умєров під час засідання комітету щодо розгляду законопроєкту наголосили, що посилення мобілізації — це об’єктивна складова війни. Не буде посилення — не буде кому буде боронити державу. Водночас вони зазначили, що готові доопрацьовувати законопроєкт та вносити зміни, в тому числі прибирати антиконституційні положення.
У свою чергу член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що у комітету є зауваження практично до всіх 73 сторінок законопроєкту про мобілізацію.На разі депутати думатимуть, як саме можна доопрацювати законопроєкт.